BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

FED Yetkilisi, Bu Altcoin’leri Eleştirdi: Bunları ise Övüldü!

0 2

Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard, merkez bankası kripto para birimlerinin (CBDC) yararları ve stablecoin’leri ise hasara yol açabileceğini söyledi. Açıklamalar Terra ekosisteminin altcoin piyasasını sürüklediği bir dönemde geliyor.

Lael Brainard, bu altcoin projelerinin “yararlı” olduğunu vurgulayacak

Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard, Perşembe günü Meclis milletvekillerine anlatmayı planladığı CBDC’lerin bir gün sözde stablecoin’lerle bir arada var olabileceğini ve hatta onları tamamlayabileceğini söyledi:

Perşembe günü yaptığı açıklamalar, Fed’in, dolara veya başka bir ulusal para birimine sabitlenmesi amaçlanan bir tür kripto para birimi olan stablecoin’ler de dahil olmak üzere özel sektör ödeme yeniliklerine ayak uydurmak için potansiyel yeni bir para biçimini tartıştığı sırada geldi.

Bayan Brainard, bir CBDC’lerin yararları ve riskleri hakkında bir Meclis Finansal Hizmetler Komitesi duruşmasından önce öğle saatlerinde ifade verecek.

Piyasa TerraUSD’den önemli bir ders çıkarttı

Stablecoin’ler, bir zamanlar en büyük stablecoin’lerden biri olan TerraUSD’nin değerinin bir doların çok altına düştüğünü gördükten sonra bu ay düzenleyicilerin yeniden dikkatini çekti. Terra hakkında Brainard, hazırladığı ifadesinde şunlara yer veriyor:

CBDC’lerin doların küresel rezerv statüsünün devam etmesini sağlayabileceğini de sözlerine ekliyor:

Lael Brainard, CBDC’lerin stablecoin’ler için tamamlayıcı bir rol üstlenebileceğini düşünüyor. Nakit paranın önemini de vurgulayan Fed Başkan Yardımcısı, dijital ödeme yöntemleri geliştikçe daha az kullanılan nakit paranın CBDC’ler ile desteklenebileceğini söylüyor. Sonuç olarak, Brainard’ın çalışmalarından anlaşılacağı üzere önümüzdeki yıllarda tüm ödeme sistemlerinin Blockchain tabanına geçtiğini görebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.