Ethereum Piyasa Değerinde Bitcoini Geride Bıraktı!

0 3

Dijital para birimi Ethereum, piyasa değerinde Bitcoin’i geçerek, onu ikinci en değerli dijital para birimi haline getirdi. Ethereum, kullanıcıların akıllı sözleşmeler ve diğer uygulamalar oluşturmak için kullanılabilecek programlar yazmasına ve çalıştırmasına olanak tanıyan, merkezi olmayan bir platformdur.

Ethereum’un Piyasa Değeri Nedir?

Ethereum, piyasa değerinde Bitcoin’i geride bıraktı. Dijital para birimi Ethereum piyasa değeri 30 milyar doların üzerine çıktığı için, piyasa değerinde Bitcoin’i geçmiş oldu.

Daha çok yönlü olan Ethereum, merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için bir platform olarak lanse edilirken, Bitcoin şu anda işlemler için daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ethereum Kullanmanın Faydaları

Ethereum akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platformdur. Dolandırıcılık ya da üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan, tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamalardır.

  • Ethereum; şeffaflık, değişmezlik ve özerklik dahil ancak, bunlarla sınırlı olmamak üzere, sözleşmeler oluşturmak ve yürütmek için güçlü araç haline gelen kombinasyonlar sağlar.
  • Uygulamalar; dijital varlıkların sahipliğini izlemek için kullanılabilecek ortak genel defter olan blok zinciri üzerinden çalışır.
  • Ethereum ağı, Bitcoin’den daha fazla işlemi gerçekleştirdiğinden, ölçeklenebilirlik sorununa çok ihtiyaç duyulan çözüm sağlar.

Ether ile; işleri yapmanın daha iyi ve daha verimli yollarını oluşturmak için, merkezi olmayan uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Ethereum’u Kaç Kişi Kullanıyor?

CoinMarketCap tarafından oluşturulan rapora göre Ethereum, 27 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile dünyanın en popüler ikinci kripto para biridir. Rapor ayrıca, Ethereum’un küresel kripto Pazar payının yaklaşık %10’una sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum, akıllı sözleşmeler yürüten, merkezi olmayan platform olarak, şu anda ortalama 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor ve bu sayı her geçen gün hızlı şekilde artmaya devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.