Ethereum Grafikleri: ETH’da Son Durumlar Neler?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

212,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum (ETH), SEC’in Binance Coin’i araştırmaya başladığı haberlerinin ardından tüm piyasa ile birlikte düşüşe geçti. ETH’nin şu anda önemli bir seviyede bulunduğu düşünülüyor.

Ethereum Grafikleri

Dün yükselişe geçen ve önemli seviye 1.850 doların üzerine doğru bir hamle yapan ETH, 1.880 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine yükseldi. 1.900 dolar üzerine kadar yükselen ETH’da 1.920 dolar seviyesinde ayıların aktif olduğu ve Binance haberinin de etkisi ile düşüş başladığı görülüyor. ETH 1.700 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor.

1.850 dolarlık desteğin altında keskin bir düşüş yaşanmasından sonra analistler, ETH/USD saatlik grafiğinde 1.800 dolara yakın destekle büyük bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma olduğunu ifade ediyor. Her ne kadar 1.750 dolarlık destek bölgesinin altına inilmiş olsa da şu an için bu seviye korunmaya çalışılıyor.

Şu anda ETH 1.700 dolarlık desteğin üzerindeki kayıpları konsolide ediyor. Yukarı yönde, ilk direnç 1.780 dolar seviyesine yakın. Bir sonraki büyük direnç ise 1.800 dolar ve 1.820 dolar seviyelerine yakın. Analistlere göre 1.820 dolarlık direncin üzerinde net bir hareket, iyi bir toparlanma başlatabilir. Belirtilen durumda fiyat 1.850 doları tekrar test edebilir.1.850 dolar bandında hacimli bir hamle ise 1.900 doların test edilmesini sağlayabilir.

Aşağı Yönlü Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre Ethereum 1.820 dolarlık direncin üzerine çıkamazsa, düşmeye devam edebilir. Aşağı yönde ilk destek, 1.720 dolar bölgesine yakın.

Bir sonraki büyük destek ise 1.700 dolar seviyesine yakın. 1.700 dolar seviyesinin altında net bir hareket, büyük bir düşüşü tetikleyebilir. Bir sonraki büyük destek 1.660 dolar olabilir. Daha fazla kayıp, fiyatı yakın vadede 1.550 dolar seviyesinin görülmesine sebep olabilir.

Dolayısıyla yatırımcılar, oldukça volatil hamleler gördüğümüz bu günlerde tedbiri elden bırakmadan işlemler yapmalı ve ara düşüşlerin ya da ara yükselişlerin hype’ından uzak durmalı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!