Bitcoin Dip Katmanlarındayken, Metaverse Arazisi Almak Ne Kadar Mantıklı?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası son dönemlerde yoğun bir satıcı baskısı ile karşı karşıya kaldığı görülüyor. Uzun bir düşüş trendine giren BTC, halen bir yükseliş yaşayamamış durumda.

Geçmiş dönemlerde metaverse projeleri kripto piyasasına ambargo koyduğu görülmüştü. Çok sert bir şekilde yükselen bu ürünler, Bitcoin‘in düşüşlerinden ağır yara aldığı dikkat çekti.

Türk kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği bir ürün olan Bloktopia, son dönemlerde arazi satışları ile gündeme gelmeye devam ediyor.

ATH seviyesinden %97’den fazla düşüş yaşamış olan BLOK, halen net bir şekilde bir yükseliş trendi başlatamamış durumda.

Geçtiğimiz saatlerde yapılan duyuru ile birlikte Bloktopia gökdelenindeki seviye 1 katmanında bulunan bazı araziler ön satışa açılığı duyuruldu.

Bu satışlar ilk dakikalarda 300 bin BLOK ile açılması sonrası dakikalar içinde fiyatının tekrardan 1.2 milyon BLOK‘a yükseltilmesi dikkat çekti.

Arazi satışlarından gelecek olan gelirlerin yakılacak olması ilerleyen saatlerde popüler metaverse projesinin bir nebze de olsa değerlenmesini sağlayabilir.

Yayın saati itibariyle 0.005100 dolar seviyelerinden işlem gören Bloktopia, kritik bir destek seviyesinin hemen üzerinde konumlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde minor düşen trendini kırmayı başaran BLOK, bu seviyede bir boğa tuzağı gerçekleştirmesiyle birlikte tekrardan değer kaybetti.

İlerleyen saatlerde BLOK‘un 0.005751 dolar direncini aşmasının ardından 0.006630 dolar seviyelerine kadar %30’luk bir yükseliş yaşaması olası gözükmekte.

0.005000 dolar desteğinin altında kapanışların yapılması durumunda ise popüler metaverse projesinin tekrardan 0.004546 dolar desteğine gerilediği görülebilir.

Yatırımcılar haberimizin yazıldığı esnada bir BLOK NFT arazisi almak istemesi halinde 6 bin dolar gibi miktar ödemeleri gerekiyor. Her ne kadar potansiyelli bir proje olsa da, bu arazi fiyatları Türk yatırımcılar için biraz yüksek gibi görünmekte.

Bu arazilerin yıllık %10 gibi bir kira getirilerinin olması onu ön plana çıkarsa da, Bitcoin ve BLOK fiyatında yaşanabilecek olası düşüşler, halen arazi alımı gerçekleştirmeyi tehlikeli kılıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!