Ethereum Fiyat Geçmişi

0 12

2015 yılında kripto para piyasasına giriş yapan Ethereum, Bitcoin ile yarışarak üst seviyelere çıkmayı başarmıştır. Ethereum fiyat geçmişi 2016 yılından itibaren giderek artışa geçen, hızlı bir şekilde yol kat eden bir yatırım alanına dönüşmüştür. Yıllar içinde ETH en çok yatırım yapılan ve gelecek vaat eden kripto para birimlerinden biri olmuştur.

Ethereum Fiyat Geçmişi Nedir?

Fiyat aralıklarına bakıldığında ilk yıllarda azar azar yükselişe geçen ve son yollarda beklentilerin üstünde bir performans sergileyen para birimleri arasındadır. Ethereum fiyat geçmişi 2016 yılında 1 dolar ile başlamış, şubat ayından itibaren iki katına çıkarak piyasada 2 dolarlık bir etkiye sahip olmuştur.

2017 yılında 40 dolarken, senenin ortasında 362 dolara çıkarak büyük artışlar gözlemlenmiştir. Paranın 772 dolara kadar çıkması da 2017 yılının en büyük gündemlerinden biri olarak, yatırımcıların dikkatini çelmiştir. Zaman içinde kar marjı hiç düşmeden durmadan artışa geçen Ethereum, son zamanların en çok yatırım yapılan para birimlerinden biri olarak tüketicinin karşısında durmaya devam etmektedir.

Ethereum 2022 Yılında Ne Kadar Olacak?

2021 yılında 730 dolardan 4.000 dolara yükselerek fiyat artışlarına durmadan devam eden Ethereum, yatırım alanında trendlerden biri olmaya her zamanki gibi başarıyla devam ediyor. 2022 yılında 3.000 dolar üzerinden daha da artışa geçmesi beklenen para, enflasyondan kaynaklı belirsiz bir gidişatı da göz önünde bulundurmamızı sağlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.