Emtia Nedir?

Emtia Nedir
Emtia Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emtia nedir sorusu özellikle son zamanlarda oldukça merak edilen bir sorudur. Emtia ise genel bir anlamı ise, ticarette önemli bir yere sahip olan altın, petrol, gümüş doğal gaz, mısır, bakır, kahve, şeker gibi bütün ürünlerin geneline verilen isimdir. Bütün bu ürünlerin ise alım satımlarının gerçekleştiği piyasaya ise Emtia Borsası adı verilmektedir. Aynı zamanda emtia ürünleri genel olarak vadeli piyasa üzerinde işlem görse bile bazı ürünler de spot piyasasına ait olarak da işlem görmektedir. Fiyatları etkileyen faktörler ise bazı durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bu durumlar ise genel olarak;

  • Ekonomik faaliyetler
  • Arz ve talep oranları
  • Doğal afetler
  • Mevsim değişiklikleri

Gibi faktörler olup bunlara ek olarak ise değişiklik göstermektedirler. Emtia yatırımcılara bu değişiklikleri takip etmeleri ve bu bağlamda ise doğru bir yatırım gerçekleştirmeleri adına imkan sağlamaktadır.

Emtia Analiz İşlemleri

Emtia fiyatları ve değişiklikler hakkında yorumlar ile birlikte piyasa beklentileri de her gün online olarak paylaşılmaktadır. Gerek piyasa beklentileri gerek ise piyasa hakkında ki yorumların düzenli bir şekilde paylaşımı yapılmak ile birlikte, forex hesabı bulunan yatırımcılar için ise gün içerisinde 3 kere kapsamlı ve detaylı olan teknik analiz bilgileri iletilmektedir. Aynı zamanda verilen bilgiler içerisinde borsa endeksleri ile birlikte emtia piyasaları hakkında da detaylı bilgiler sunulur. Buna ek olarak emtia üzerinde alım ve satım hakkında olan bütün işlemler fiziksel olarak yapılmaz, alım ve satım oranları arasında bulunan farklar kar ve zarar etme oralarına göre sağlanır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!