Elon Musk Bu Altcoin İçin Dev Tweet Attı: Fiyat Ne Kadar Oldu?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 26 Mayıs’ta ani bir çöküşü tetiklediğinden Dogecoin fiyatı düştü. Bu düşüş, kimine göre, DOGE biriktirmek için harika bir fırsat olarak hizmet ederken, BTC ile birlikte toparlanamadı. Bu sırada Tesla CEO’su Elon Musk, DOGE ile ilgili bir tweet attı.

Elon Musk tweet’i DOGE’u etkilemedi

DOGE fiyatı toparlanamadı ve Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere geniş çapta düşüş yaşandı. Bununla birlikte, Dogecoin de dahil olmak üzere altcoin’lerden sermaye rotasyonunu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın son tweet’i belirliyordu. Genellikle, DOGE dahil olmak üzere Musk’tan gelen tweet’ler fiyatın yükselmesine neden oldu, ancak son zamanlarda bahsedilenlere rağmen, köpek temalı kripto etkilenmemiş gibi görünüyor. Musk, bugün “milyarder” kelimesinin aşağılayıcı bir şekilde kullanılmasının ahlaki olarak yanlış ve aptalca olduğunu söyledi. David Gokhshtein’ın “Trilyoner kulağa daha hoş geliyor” yanıtının üzerine “Dogecoin Trilyoneri filmi” ifadesini kullandı.

Yatırımcıların bu ilgisizliği, yatırımcıların Dogecoin gibi son derece değişken varlıklardan ziyade Bitcoin gibi nispeten istikrarlı varlıklar üzerinde spekülasyon yaptığını gösteriyor. Dogecoin fiyatı, yavaş yavaş satıcıların lehine olan sıkı bir konsolidasyon geçiriyor. UST liderliğindeki çöküş, DOGE’u 12 Mayıs’ta 0,065 dolara bir düşüş ile sert vurdu. DOGE, 13 Mayıs’ta yüzde 44 toparlanıp 0,096 dolarda bir yükseliş ayarlamış olsa da, o zamandan beri daha düşük zirveler oluşturuyor.

DOGE için beklenmesi gereken seviyeler hangileri?

26 Mayıs’ta Dogecoin fiyatı yüzde 6 düştü ve Bitcoin yükselirken bu kayıpları telafi etmeye çalıştı. Ancak DOGE’un, sıçramanın gerçekleşmemesi nedeniyle yakıtı bitmiş gibi görünüyor. Bu satın alma baskısı eksikliği, yatırımcıların riskli altcoin’ler için sermayeyi çektiğini gösterebilir. Bu sermayenin akabileceği tek yer, stablecoin’ler veya Bitcoin veya Ethereum gibi nispeten istikrarlı varlıklar gibi görünüyor.

Bu nedenle, yatırımcıların altcoin ticareti yaparken dikkatli olmaları gerekir. DOGE, 0.073 dolarlık destek ve 0.087 dolarlık direnç ile 0.78 dolardan el değiştiriyor.  Bir analist olan Akash Girimath’a göre bir yandan, Dogecoin fiyatı 0,073 dolar bariyerini aşarsa, satıcıların kontrolün altında olduğunu ve altcoin’i 0,062 dolara düşüreceğini gösterir. Burada alıcıların yeniden gruplaşma ve geri gelme şansı var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!