BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ekonomistler Uyardı: Altın Fiyatları Bu Katmanlara Düşecek!

0 11

Commerzbank, dünya birkaç yıllık stagflasyonla karşı karşıya kaldığı için altının, daha yüksek bir eğilim göstereceğini söylüyor. Credit Suisse’deki ekonomistlere göre altın fiyatları 1.787 doların altına düşerek, yenilenen aşağı yönlü baskıya maruz kalacak.

“Küresel enflasyon, altın fiyatları için destek sağlayacak”

Kriptohocası.net haberlerinden takip ettiğiniz üzere, altın fiyatları dün hafifçe 1.850 dolara yükseldi. Sarı metal, Çarşamba günü de aşağı yukarı bu seviyede işlem görüyor. Salı günü, Dünya Bankası 2022 küresel büyüme tahminini, Ocak ayındaki %4,1’den %2,9’a düşürdü.

Dahası, Commerzbank ekonomistlerinin raporuna göre, küresel enflasyon birçok ekonomide hedefin üzerinde kalmaya devam edecek. Ekonomistler, bu durumun sarı metale destek sağlayacağını belirtiyor.

Commerzbank: Altının değer deposu olarak kendine gelmesi muhtemel

Dünya Bankası’nın ekonomik durum ve görünüme ilişkin raporu altına, destek verdi. Raporda, Dünya Bankası bu yılki küresel ekonomik büyüme tahminini +2,9’a düşürdü. Aynı zamanda, birkaç yıl ortalamanın altında büyüme ve ortalamanın üzerinde enflasyonla karşı karşıya kalabileceğimiz konusunda uyardı. Bu doğrultuda Commerzbank ekonomistleri, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.