Ekonomistler Uyardı: Altın Fiyatları Bu Katmanlara Düşecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Commerzbank, dünya birkaç yıllık stagflasyonla karşı karşıya kaldığı için altının, daha yüksek bir eğilim göstereceğini söylüyor. Credit Suisse’deki ekonomistlere göre altın fiyatları 1.787 doların altına düşerek, yenilenen aşağı yönlü baskıya maruz kalacak.

“Küresel enflasyon, altın fiyatları için destek sağlayacak”

Kriptohocası.net haberlerinden takip ettiğiniz üzere, altın fiyatları dün hafifçe 1.850 dolara yükseldi. Sarı metal, Çarşamba günü de aşağı yukarı bu seviyede işlem görüyor. Salı günü, Dünya Bankası 2022 küresel büyüme tahminini, Ocak ayındaki %4,1’den %2,9’a düşürdü.

Dahası, Commerzbank ekonomistlerinin raporuna göre, küresel enflasyon birçok ekonomide hedefin üzerinde kalmaya devam edecek. Ekonomistler, bu durumun sarı metale destek sağlayacağını belirtiyor.

Commerzbank: Altının değer deposu olarak kendine gelmesi muhtemel

Dünya Bankası’nın ekonomik durum ve görünüme ilişkin raporu altına, destek verdi. Raporda, Dünya Bankası bu yılki küresel ekonomik büyüme tahminini +2,9’a düşürdü. Aynı zamanda, birkaç yıl ortalamanın altında büyüme ve ortalamanın üzerinde enflasyonla karşı karşıya kalabileceğimiz konusunda uyardı. Bu doğrultuda Commerzbank ekonomistleri, şu değerlendirmeyi yapıyor:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!