Sepetinde Bu 5 Altcoin Olan CEO: Bitcoin Bu Eksilere Oynuyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son aylarda, Bitcoin ve altcoin piyasası düşüş yaşadı. Birçok yatırımcı, yeni oluşan alanın olumsuz eğilimlerini ne zaman ortadan kaldıracağını merak ediyor. Makro düzeyde, piyasalar, Fed’in şahin para politikası üzerindeki enflasyon endişelerine tepki veriyor. Yatırımcılara spekülatif varlıklar için riskten kaçınma iştahı bırakıyor. Bu arada, trilyon dolarlık endüstri, sistemik riskleri değerlendirirken UST ve Terra’nın çöküşünden kurtulmaya çalışıyor.

Osprey Funds yöneticisi, Bitcoin hakkında yorumlarını paylaştı

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Mayıs ayına kadar art arda dokuz hafta kayıp yaşadı. Bu durum, 13 yıllık tarihindeki en uzun kayıp serisine işaret etti. Token Pazar günü küçük kazançlar elde ederek rekor düşüşünü kırdı. Kripto veri platformu Messari’ye göre, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 55 kadar aşağıda. Şu anda 30.488 dolar civarında işlem görüyor. Ancak Osprey Funds’ın kurucusu ve CEO’su Greg King, Bitcoin’in geçen ay 26.000 doları görmüş olabileceğini söylüyor. Osprey Funds, 130 milyon dolarlık kripto varlık yöneticisidir.

King, “Makro ortamda olup bitenlerle ilgili zorluk, herkesi riskten uzak bir pozisyona iten belirli güçlerin olmasıdır. İlk içgüdüleri, kriptonun riskli olduğu,” ifadelerini kullandı. King, Barclays’de sektörün ilk borsada işlem gören banknotlarının oluşturulmasına yardım etmesiyle tanınıyor. 2018’de Osprey Funds’ı başlattı. Varlık yöneticisi, yatırımcılara Bitcoin, Solana, Polkadot, BNB Chain, Polygon ve Algorand dahil olmak üzere kripto varlıklarına maruz kalmalarını sağlamak için altı tröst sunuyor.

King, altcoinlerin fiyat hareketini etkileyen kendi yerel faktörleri olmasına rağmen; altcoin’lerin teknoloji hisseleri gibi daha riskli varlıklara benzer şekilde işlem yaptığını söyledi. Örneğin Solana, ağında son zamanlarda düşüşe neden olan çeşitli kesintiler yaşadı. King, altcoin’ler ve teknoloji arasındaki korelasyonun “orta ve uzun vadeli bir temelde” devam edeceğini tahmin ediyor. King, hem Solana hem de Avalanche’tan bahsetti. “Bunlar yazılım şirketleri ve farklı şekilde organize edilmiş projeler” dedi.

Bitcoin’i dijital altına benzetiyor

Birçoğuna göre Bitcoin, kullanıcıların sınırsız ve merkeziyetsiz işlemler yapmasına izin veren kripto paradır. King gibi taraftarlar, kriptoyu dijital altına benzer enflasyona karşı bir korunma olarak zafere ulaştırıyor. Osprey Funds, Bitcoin ve diğer ana layer-1 Blockchain’leri hakkında üç yıllık bir görünüme sahiptir. Varlık yöneticisi, Nisan ayındaki bir Osprey araştırma raporuna göre; 2025 yılına kadar Bitcoin’in fiyat hedefinin yükseliş piyasasında 230.487 dolar olacak. Düşüş eğiliminde ise 106.111 dolardan el değiştirecek.

King’den enflasyona karşı kripto para tavsiyesi

King, “İnsanlar ayrıca enflasyondan korunmak için ne yapabileceğimi merak ediyor. Eğer Bitcoin dijital altınsa, birdenbire oradaki en önemli rakiplerden biri haline gelir,” diyor. King, bireysel yatırımcıların düşüş piyasalarında üç şekilde gezinebileceğini söyledi. İlk olarak, yatırımcılar, genel portföyleri içinde kendilerini rahat hissedecekleri bir dolar tutarında yatırım yaptıklarından emin olmalı. Gençler, emeklilik yaşı gelen birine kıyasla, daha fazlasını ayırır; daha büyük riskler alır. King, yatırımcılara portföylerinin yüzde 2-20’sini kriptoya ayırmalarını tavsiye ediyor.

King, “Hayat birikimlerini belirli bir tokena yatıran ve her şey eriyip giden kişiler hakkındaki hikayeleri okumaktan herkes nefret ediyor” dedi. Örneğin Luna’nın çöküşü, bazı yatırımcılar için tasarruf hesaplarının tamamen silinmesine neden oldu. Yatırımcılar, bu fonların bir kısmı yatırımcıların çocuklarının gelecekteki eğitimlerine, ev satın almalarına ve ebeveynlerinin emekliliğine ayırmıştı. İkinci olarak, bireysel yatırımcılar, dolar-maliyet ortalamasına bakıyor. Bu, fiyattan bağımsız olarak düzenli olarak bir dolar tutarına sistematik olarak yatırım yapmak anlamına gelir.

King, bunun daha düşük seviyelerde daha fazla; daha yüksek seviyelerde daha az biriktirilebilecek “denenmiş ve gerçek bir yatırım yöntemi” olduğunu söyledi. Son olarak King, yatırımlar hakkında uzun vadeli bir görüş takınmayı tavsie ediyor. “Web3‘ün omurgası” olacak olan üst katman-1 Blockchain’lere yatırım yapmayı öneriyor. King, “Yatırımcılar önemli geri çekilmelere hazırlıklı olmalı, çünkü bazı yıllarda yüzde 50 ila yüzde 80’lik bir düşüş olmadan bazı yıllarda yüzlerce yüzde puanı yükselen bir varlık sınıfı göremezsiniz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!