Dikkat! Borsalardan Bitcoin Çıkışı Yükseldi! Ne Anlama Geliyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsalarından Bitcoin (BTC)’in çıkışlarının son zamanlarda daha da artış gösterdiği belirtiliyor. Bunu öngören durumun ise, borsalardaki girişlerin çıkışlardan daha fazla olmasıyla birlikte, piyasalarda yaşananların bunun satıcı piyasası olduğu gerçeğini sağlamlaştırdığı bildiriliyor.

Yatırımcılar borsalardan BTC’lerini çekiyor

Ancak, Pazartesi günü yaşanan hareketlilikle, Bitcoin borsasından çıkış sayısının, piyasaya giriş yapan yatırımcılardan büyük bir farkla fazla olduğu belirtiliyor. Glassnode tarafından, yatırımcılar arasında bir birikim eğilimine işaret eden, kripto para giriş ve çıkışları yansıtan verileri yayınladı. Haftanın başında, merkezi borsalara girişler yüksek bir rakam olan 1,1 milyar dolara seviyesine ulaştığı belirtiliyor. Ancak borsalardan çıkış sayısının daha da yüksek olduğu görülüyor. Bitcoin yatırımcılarının merkezi borsalardan 1,4 milyar dolar çıkış yaptığı belirtiliyor. Bu durumun, eksi 325,3 milyon dolarlık negatif yönde net akışla sonuçlandığı verilerde sunuluyor.

Aynı eğilimin, net akışı negatifte olan lider altcoin Ethereum (ETH)’da da kaydedildiği görülüyor. Toplamda, kripto para borsalarına taşınan 476 milyon dolar değerinde ETH bulunuyordu. Ancak, 487 milyon doların kripto para borsalarından çekildiği ve negatif net akışı eksi 11 milyon dolara getirdiği belirtiliyor.

Kriptohocası.net olarak bildirdiğimiz gibi; Bu eğilimin Tether UST net akışlarında kaydedilenleri de yansıttığı bildiriliyor. Borsalardaki yatırımcı girişlerinin, çıkışlara oranla 126 milyon dolardan fazla olduğu, bunun da daha fazla yatırımcının Bitcoin ve Ethereum benzeri daha fazla kripto para birimini biriktirmeyi ve USDT gibi stbalecoin’lerden çıkış yapmayı tercih ettiklerini gösteriyor.

Bitcoin balinaları birikime devam ediyor

Kripto para piyasalarında fiyat düşüşleri ile Bitcoin balinalarının sıklıkla birikim gerçekleştirme durumunun şaşırtıcı olmadığı paylaşılıyor. Yaşanan düşüşler ve kayıplar kripto para balinalarına dipten toplama imkanı sunmakla birlikte, cüzdanlarında tuttukları kripto para birimlerinin önemli ölçüde fiyat artışı yaşamasına neden oldukları belirtiliyor.

Son hesaplamalara göre elinde 10 bin BTC’den fazla tutan adres sayısının, en belirgin birikim trendlerinden birini gördüğü belirtiliyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı ve şu anda içinde 10 bin BTC’den fazla bulunduran 97 BTC adresinin olduğu bildiriliyor. Bu 15 ayın en yüksek seviyesini işaret ediyor.

Aktif yatırımcı sayısında azalma olduğu belirtiliyor

0.1 BTC’den fazla tutan adreslerin sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu sayının 3.525.636’ya yükseldiği, sadece balinalar tarafından tutulanların olmadığı, aynı zamanda daha küçük bitcoin adreslerinin de harekete geçtiğini gösteriyor.

Aktif olarak alım-satım işlemi gerçekleştiren arz sayısında da son altı ayın en düşük seviyesine gelindiği belirtiliyor. Son 1-3 ayda aktif olarak 1,19 milyondan biraz fazla BTC bulunduğu bildiriliyor. Bir önceki düşük seviye ise 1,2 milyon BTC ile Aralık 2021 yılının başında kaydedildi.

Bitcoin, şu anda 31.730 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Pazartesi günü başlayan toparlanma eğilimi, lider kripto para biriminin fiyat seviyesinin, 31 bin doların üzerine çıkmasına ve güçlenmesine destek sağladığı görülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!