Digital Cash Nedir?

Digital Cash Nedir
Digital Cash Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Digital Cash nedir; 2014 yılı ocak ayında geliştirilmiş bir kripto paradır. Merkez üstü olmayan çift tabakalı bir ağ modeline sahiptir. Geliştirildiği ilk zamanlarda Xcoin olarak anılmıştır.

Bitcoin baz alınarak geliştirilmiş olan Dash, yatırımcılarına maksimum saklanma imkanı vermeyi hedeflemiştir. Dash amacı günlük faaliyetlerde etkin kullanım sağlamaktır. Venezuela’nın yaşadığı ekonomik bunalım Dash ülkede tanınmasını sağlamıştır. Digital Cash nedir; Sonrasında gelişen süreç Dash yatırımcısının artmasına neden olmuştur.

Seri ve maliyetsiz işlemler yapılabilmesi ülke vatandaşlarını kripto paralara yönlendirdi. Kripto para yaratıcılarının ekonomik sorunlar olan ülkede bu paraları öven açıklamalar yapmaları talebi daha da arttırmıştır.

Piyasa Değeri; piyasada yer aldığı ilk zamanlardan fiyat hareketleri 1-10 $ sevilerinde gerçekleşmiş, 2017 yılında Dash fiyatı hızlı bir artış yaşamaya başladı. En yüksek fiyat hareketi ise 1,642 $ seviyesine gelmesi olmuştur. Yaşadığı yüksek ve hızlı fiyat dönüşümleri ile geçen zamanda yatırımcılarını sevindirdi. Ancak bu devamlı kazanç sağlayacağı anlamına gelmemektedir. Yatırım yapmak isteyenlerin araştırmalarını titizlikle yapmaları gerekmektedir.

Dash Madenciliği

Her faktörü kullanarak yatırımcı çekmeyi amaçlayan Dash, madencilik içinde aynı düşüncede hareket etmiştir. Bu alanda Bitcoin’ den istifade ederek Proof of Strake işlemcisini değiştirerek kendisine entegre etmiş ve madencilik faaliyetlerine arz etmiştir.

Dash Dezavantajları

  • Gizemli kalmayı sağlaması illegal işlemlerde kullanılması olasıdır.
  • Kazancı saklamak kolaylaştığı için vergi kaçakçılığına neden
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!