CoinEx’i En Popüler Vadeli İşlem Platformu Yapan Ne?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımcıları dijital varlık işlem platformlarına yatırım yaparken, temel olarak birkaç seçenek vardır: Birincisi, spot işlemdir (BTC satın almak gibi), ancak kripto para piyasası koşullarının oynaklığı nedeniyle yatırımcılar yalnızca ellerindeki dijital varlıkların fiyatları yükseldiğinde kâr elde edebilir, ikinci seçenek türevlerdir, yatırımcılar teslim sözleşmeleri gibi türevleri seçerek spot piyasaya kıyasla, yüksek kaldıraç yoluyla fiyat dalgalanmalarından daha fazla kar elde edebilirler. Ancak teslim sözleşmelerinin süresi dolacak bir işlem tarihi olduğundan bu, yatırımcıların uzun süreliğine bir pozisyonu sürdüremeyeceği anlamına gelir. Bu noktada üçüncü bir seçenek daha vardır, sürekli vadeli işlem sözleşmeleri. Peki piyasada CoinEx borsasını en popüler vadeli işlem platformu yapan nedir?

CoinEx borsasını yeni başlayanlar arasında en popüler vadeli işlem platformu yapan nedir?

Sürekli vadeli işlem sözleşmesi de aynı şekilde bir finansal türev olmasına rağmen teslim sözleşmesinden farklıdır. Sürekli vadeli işlem sözleşmesinin vadesi dolacak bir işlem tarihi ve ödeme tarihi yoktur. Bu da yatırımcıların vadeli işlem sözleşmesini süresiz olarak elinde tutabileceği anlamına gelir. Spot piyasadan farklı olarak, sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin yardımıyla, yatırımcıların bir pozisyon açmak için doğrudan dayanak varlığa sahip olmaları gerekmez. Birçok avantajı sayesinde sürekli vadeli işlem sözleşmeleri, işlem hacmi açısından kripto piyasasının yarısını oluşturmaktadır.

Şu anda piyasada sürekli vadeli işlem sözleşmesi ürünlerini destekleyen birçok dijital varlık işlem platformu vardır. İşlevleri açısından bu platformlar kabaca iki kategoriye ayrılabilir: başlangıç seviyesindeki platformlar ve profesyonel seviyedeki platformlar. Profesyonel seviyedeki platformlar, uzun süredir vadeli işlem gerçekleştiren yatırımcılar veya profesyonel yatırımcılar için daha uygundur, ancak vadeli işlem deneyimi az olan yatırımcılar için uygun değildir. Başlangıç seviyesindeki platformlar ise, kripto para piyasasına yeni giren acemi kullanıcılar için uygundur. Bu tür platformlarda, yeni başlayanlar daha fazla işlem deneyimi kazanabilir ve basit, pratik vadeli işlem işlevleri aracılığıyla vadeli işlemlerden kâr elde edebilir.

Son yıllarda, CoinEx, vadeli işlem ürün yükseltmeleri, işlem mekanizmaları, varlık koruması ve hizmet deneyimleri gibi birçok alanda yenileme ve optimizasyonu hızlandırarak vadeli işlem piyasasındaki kullanıcılardan oybirliği ile övgü topladı. 2021 yılında CoinEx vadeli işlem hacmi açısından da büyük bir atılım gerçekleştirdi. Bu atılımı gerçekleştirmenin kilit faktörlerinden biri, sözleşme ürünlerinin basitliği ve kullanım kolaylığıdır.

1. CoinEx Vadeli İşlemler, birden fazla ana akım ve popüler kripto piyasasını kapsayan basit, kullanımı kolay işlevlere sahiptir!

CoinEx web sitesine göre, şu anda CoinEx sürekli vadeli işlem sözleşmeleri, BTC ve ETH gibi ana akım kripto para işlem piyasalarının yanı sıra, AAVE, AVAX ve SOL gibi birçok popüler kripto para piyasasını da kapsamaktadır. Kullanıcılar, hem web site hem de mobil uygulama aracılığıyla CoinEx’te vadeli işlem gerşekleştirebilirler.

CoinEx’te bir pozisyon açmak ve kapatmak son derece kolaydır. Kullanıcılar, CoinEx web sitesinde veya mobil uygulamasında tek tıkla pozisyon açabilir veya pozisyon kapatabilir. Ayrıca CoinEx Vadeli İşlemler, Kârı al- Zararı durdur işlevine de sahiptir. Kullanıcılar, bir pozisyon açtıktan sonra mevcut pozisyon için bir Kârı al- Zararı durdur fiyatı belirleyebilir. Piyasa fiyatı, Kârı al- Zararı durdur fiyatına ulaştığında, sistem otomatik olarak pozisyonu kapatacak, kullanıcıların  geceleri pozisyon sürdürme konusunda endişelenmelerine gerek kalmayacaktır. Bu işlev, kullanıcıların CoinEx’te vadeli işlem gerçekleştirmelerini de kolaylaştırmıştır. Aynı zamanda, kullanıcılar bir pozisyon açtıktan sonra, CoinEx’teki mevcut pozisyonun kârını ve zararını gerçek zamanlı olarak görüntüleyerek en son işlem değerlendirmelerini rahatça yapabilir.

2. CoinEx Vadeli İşlemler 100’den fazla vadeli işlem piyasasını kapsar!

Sözleşme ürünlerininin işlevlerine ek olarak, platform tarafından kapsanan sözleşme türlerinin sayısı, bir işlem platformunun kapsamlı gücünün en önemli göstergelerinden biridir. Genel olarak konuşursak, işlem platformu tarafından sunulan sözleşme türleri ne kadar kapsamlı olursa, ürün ve teknoloji açısından da o kadar güçlü olur. Şu anda CoinEx, 100’den fazla vadeli işlem piyasasını desteklemektedir ve sürekli olarak kripto piyasası tarafından tanınan vadeli işlem ürünleri piyasaya sürmektedir. Bu, aynı zamanda CoinEx’in kullanıcıların işlem taleplerine odaklandığını ve derin çalışmalar yaptığını da da büyük ölçüde göstermektedir.

3. CoinEx,  düşük işlem ücretleri ve güvenli, istikrarlı bir sistem ile kullanıcıların piyasa fırsatlarını yakalamasına yardımcı olur!

Sözleşme ürünlerinin çeşitliliği, bir vadeli işlem platformunun piyasa payını etkileyen önemli bir faktör olsa da, sözleşme ürünleri yalnızca ana akım dijital varlıklara dayalı olarak oluşturulur ve yürütülürse, piyasa gelişip olgunlaşmaya devam ettikçe, bu yaklaşımın kullanıcıları çekmesi ve uzun vadede piyasa payını sürdürmesi zor olur. Bu nedenle, bir işlem platformu için, mevcut dijital varlık piyasasının gelişimine göre farklı yatırımcıların yatırım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla daha fazla vadeli işlem türü sunmak, gelecekte işlem platformunun rekabet gücünü artırmanın anahtarıdır. CoinEx, yıllardır yenilikçi dijital varlıkları bir araya getirerek, kullanıcılar için  yüksek kaliteli ve yenilikçi kripto para birimlerini belirlerken, kullanıcıların piyasa fırsatlarını bir adım önde yakalamalarına yardımcı olmaktadır, ayrıca platform birçok kripto para yatırımcısı arasında tanınarak övgü kazanmıştır.

Vadeli işlemlerde kullanıcı deneyimi de büyük önem taşımaktadır. Kullanıcıları her zaman ilk sıraya koyan CoinEx, başlangıcından bu yana geçen 5 yılda hiçbir güvenlik ihlali yaşamamıştır. Platform uzun süredir kendisini kullanıcı deneyimlerini geliştirmeye, ürün ve hizmetleri en iyi hale getirmeye etmeye adamıştır. Düşük işlem ücretleri, basit, kullanımı kolay ürünleri ve güvenli, istikrarlı sistemi sayesinde CoinEx, kripto para yatırımcıları arasında tercih edilen vadeli işlem platformlarından biri haline gelmiştir.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!