BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Coinbase CEO’su ”İflas” Söylentilerine Cevap Verdi!

0 4

Kripto para piyasaları çalkantılı bir dönemden geçerken, Coinbase’in iflas edeceği söylentileri geniş çaplı yankı uyandırıyor. Coinbase CEO’su Brain Armstrong ise konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Coinbase açıklaması yatırımcılar tarafından durum riskli algısı yaratabilir

Coinbase CEO’su Brian Armstrong yaptığı açıklamada, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yaptığı bildirimde geçen “iflas” ifadelerine açıklık getiriyor. Coinbase, SEC’ye yaptığı en güncel !0-Q bildiriminde, şu ifadeye yer vermişti:

Emanet olarak tutulan kripto varlıklar, iflas sürecine girmiş bir kuruma ait mülkmüş gibi değerlendirildiği için, bir iflas sürecine girmemiz halinde, müşterilerimiz adına tuttuğumuz kripto varlıklar da iflas sürecinin bir parçası haline gelebilir ve müşterilerimiz, teminatsız alacaklı sınıfında değerlendirilebilir.

Coinbase tarafından sunulan belgeye göre bu durum, müşterileri paralarını Coinbase’te tutmanın “riskli” olacağını düşünmeye itebilir ve bu durum, Coinbase’e mali açıdan kayıplar yaşatabilir. Coinbase müşterileri ve kripto para takipçileri, Coinbase’in SEC’ye sunduğu bildirimde neden olası bir iflas süreciyle ilgili ifadelerin geçtiğini merak ederken, bu konuyla ilgili yanıt şirketin CEO’su Brian Armstrong’dan geldi. Armstrong, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, halka açık bir şirket olup da üçüncü partiler adına kripto varlık tutan şirketler için SEC tarafından yeni bi şart getirildiğini belirtti.

İflas etme gibi bir risk yok

Söz konusu şirketler, SAB 121 olarak adlandırılan bu yeni şart sebebiyle, SEC’ye yaptıkları bildirimde olası bir iflas durumunu da risk unsuru olarak göstermek zorunda. Bunun formal bir gereklilik olduğu açıklayan Armstrong, “İflas etme gibi bir riskimiz yok.” diye ekledi.

Kriptohocası.net olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, 2022’nin ikinci yarısında kripto para piyasalarını nelerin beklediğini analiz ederek, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için çarpıcı bir rapor paylaştı. Coinbase, araştırma raporunda, Bitcoin (BTC) ile başlayarak, bu yılın ikinci yarısında Mt. Gox telafi planının hayata geçirilmesiyle lider kripto para birimi arzının hızla artabileceğini söylüyor. Sekiz yıl önce Mt. Gox borsa hack’inden 140.000’den fazla Bitcoin kurtarıldı. Coinbase, algoritmik stabilcoin ihraççıları tarafından yapılan Bitcoin alımlarının, Mt. Gox telafi planının serbest bırakacağı arzı potansiyel olarak dengeleyebileceğini söylüyor ve raporunda şu ifadelere yer veriyor:

Akışlar tarafında, yaklaşık 7 ila 8 milyar dolarlık Bitcoin ödemelerinin potansiyel olarak piyasaya ne zaman ulaşabileceğini görmek için Mt. Gox anlaşmasındaki ilerlemeyi de izliyoruz, bu da 2022’nin ikinci yarısı olabilir veya 2023’e kadar ertelenebilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.