Kurumsal Para El Değiştiriyor: Bu Altcoin’den Bitcoin’e Geçiş Yaptı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin yatırım fonları pozitif girişler görürken Ethereum ve diğer altcoin fonları tükenmeye devam ediyor.  CoinShares’in yayınladığı son fon akışı raporuna göre Bitcoin 126 milyon dolarlık bir kümülatif girişe tanık oldu.İşte detaylar…

Bitcoin fonlarında 126 milyon dolarlık giriş dikkat çekerken, yatırımcılar diğer altcoin projelerinden çekiliyor

Geçtiğimiz hafta, dijital varlık yatırım ürünleri pozitif girişlere sahipti, ancak kazançlar çoğunlukla Bitcoin (BTC) fonlarında yoğunlaştı ve bu da kurumsal yatırımcıların kripto tahsisine daha temkinli bir yaklaşım sergilediklerini gösteriyor. CoinShares’in son fon akışı raporuna göre, Bitcoin yatırım ürünleri Cumartesi günü sona eren haftada 126 milyon dolarlık kümülatif girişe tanık oldu. Bitcoin yatırım fonları bu yıl şimdiye kadar 506 milyon dolar net giriş aldı.

Bitcoin (BTC), yatırımcı tahsisi açısından Ethereum (ETH) ve diğer altcoin’lerden daha iyi performans gösteriyor gibi görünüyor. Ethereum fonlarından gerçekleşen çıkışlar bu hafta toplam 32 milyon doları bularak dokuzuncu hafta kayıplarını işaret ediyor. Bu yıl, Ethereum yatırım ürünlerinden çıkışlar ise toplam 357,4 milyon dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer yandan geçen hafta, çok varlıklı kripto fon yatırımları 4.3 milyon dolar artarak, yıl başından bugüne olan toplamı 201,3 milyon dolar seviyelerine çıkardı. Bir diğer yandan Grayscale, 27 milyar doları aşan varlığıyla en büyük dijital varlık yöneticisi olmaya devam ediyor. Grayscale’in toplam varlıklarının yaklaşık yüzde 99’u GBTC olarak da bilinen Grayscale Bitcoin Trust’a ayrılmış olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin “dokuz haftalık” düşüşe son verdi

Kripto varlıklar, 2022’nin büyük bölümünde uzun vadeli bir gerileme içindeydi ve geleneksel finansal piyasaların çekim gücünden kaçamadı. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcı duyarlılığı sürekli bir “şiddetli korku” aşamasına girdiğinden, tarihin en uzun süreli düşüşünü kaydederek dokuz haftalık bir düşüş yaşadı. Bitcoin, Pazar gününü 29.900 dolardan kapatarak üst üste onuncu haftasından kıl payı kurtuldu ve bir önceki haftaya göre ise bu seviye sadece 450 dolar daha yüksek.

Bununla birlikte, kurumsal yatırımcıların düşüşü satın aldığına dair bazı olumlu işaretler var. CoinShares raporuna ek olarak, Purpose Investments tarafından işletilen bir Kanada spot Bitcoin borsasında işlem gören fon geçen ay binlerce BTC aldı. 13 Mayıs’a kadar Purpose Bitcoin ETF, 41.600 BTC ile şimdiye kadarki en yüksek Bitcoin hissesini kaydetti.

Lider kripto para birimi BTC fiyatı anlık olarak 31.323,76 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) ise haftalık yüzde 2,4 artış ile 1.859,15 dolardan el değiştiriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!