Çin Neden Bitcoini Yasakladı

Çin Neden Bitcoini Yasakladı
Çin Neden Bitcoini Yasakladı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin Bitcoin haberleri, Çin’de Bitcoin yasak mı, Çin neden Bitcoini yasakladı? İşte Çin’deki Bitcoin yasağı hakkında merak edilenler…

Asya’nın devi Çin’in kripto paralara karşı olan tutumu yıllardır değişmiyor. Çin neden Bitcoini yasakladı; Ekonomik ve mali sorunlara neden olacak, büyümeyi engelleyecek her türlü tehdidi durdurmak amacıyla adım atıldığı belirtiliyor. Hiçbir zaman için gerçek bir para birimi gibi tanımlanamayacağını ve bu amaçla kullanamayacağını belirten hükümet, kripto paralara yasaklama getirdi.

Çin Neden Bitcoini Yasakladı; Çin’de Bitcoin Neden Yasak?

Halkın, zengin kesimin ve kurumların kripto paralar üzerinden işlem yapmasına engellemeler getiriliyor. Ülkenin değerlerinin dijital şekilde transfer edilmemesi ve kontrolsüz bir sisteme aktarılmaması için adım atılmıştır. BTC’nin yasaklanmasıyla ilgili şu açıklamalar yapılıyor;

  • Spekülatif yapıya sahip olan bir yatırım türünün yasal engellemelere tabii tutulmasına karar verilmiştir.
  • Kripto paraların Çin’de 2013 yılında yasaklanmasının ardından, detaylı olarak birçok yaptırım uygulandı.
  • Mudilerin tüm hesaplarını kapatmaları talep edildi ve bankalarda bu tür işlemlerin durdurulması sağlandı.

Çin Bitcoin’i Serbest Bırakır Mı?

Kripto paralardaki volatilitenin yüksek olma durumu 10 yıldan uzun süredir devam ediyor. Çin’in temel prensip olarak, ani fiyat değişimleri yaşayan para birimlerine sıcak bakmaması anlaşılabiliyor.

Kripto paraların Çin’in isteğine uygun bir yapıya ulaşması yakın gelecekte mümkün olmadığı için, kısa zamanda BTC’nin serbest bırakılmayacağı düşünülüyor. Çin neden Bitcoini yasakladı; Ani fiyat değişimlerinden ciddi oranda etkilenileceği düşünüldüğü için kripto paralara yasaklama getirilmiştir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!