Çift Yönlü İşlem Avantajı

Çift Yönlü İşlem Avantajı
Çift Yönlü İşlem Avantajı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çift yönlü işlem avantajı: piyasadaki fiyat hareketlerinden kazanç elde etmeyi sağlamaktadır. Piyasanın en önemli tercih sebeplerindendir. Yatırımcı sahip olduğu finansal varlığın yaşadığı değer kaybından çift yönlü işlem ile olumsuz etkilenmez. Her iki durumda da kazanç sağladıkları için yatırımcı tercihlerinde ilk sıradadır. Çift yönlü işlem avantajı; gerçekleşen her fiyat dönüşümünü kazanca çeviren bir özelliktir. Sadece fiyat artışından kazanan yatırımcı bu özellik ile fiyat düşüşlerini de kazanca çevirebilir.

Yatırımcı fiyat artışları sırasında satım yaparak kazanır. Çift yönlü işlem fiyatların düşüş eğilimleri olduğu zamanda sat emri vererek kazanç sağlamaktadır. Beklenmedik fiyat hareketlerinin yatırımcıya kaybettirmesinin önüne geçen bir özelliktir.

Çift Yönlü İşlem Risk

Çünkü doğru tahminlerde bulunamaya yatırımcılar zarar edebilirler. Çift yönlü işlemin avantaj olması için doğru tahminler; tahminlerin doğru olması içinde piyasa bilgisi ve takibi gerekmektedir. Yatırımcı piyasadaki finansal varlıkları etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Küresel çapta yaşanan olayların piyasaya etkileri konusunda doğru öngörüler oluşturamayan yatırımcılar zarar ederler. Bu yüzden piyasa araştırılmadan, az da olsa bilgi sahibi olmadan işlem yapılmamalıdır. Piyasada deneyim kazanmak için aracı kurumların demo hesaplarından faydalanılabilir. Bu hesaplarda gerçek piyasa koşullarında gibi düşünüp işlem yapan yatırımcılar, piyasada gerçek işlemler yapmaya başladıklarında doğru analizler yapabilirler. Aracı kurum uzmanlarından yardım alınarak bilgi sahibi olunabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!