Chiliz Nedir? Chiliz (CHZ) Hakkında Detaylı İnceleme

Chiliz Nedir
Chiliz Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chiliz (CHZ) Nedir?

Chiliz Nedir? 2018 yılında Socios.com tarafından piyasaya sürülen Chiliz (CHZ) coin ERC-20 token’ı olup Ethereum ağı üzerine kurulmuş ve faaliyete geçirilmiştir. Blok zinciri tabanlı araçlara sahip olan bu coin kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile onlarının izleyicileri arasında bağ kurmalarını, onlardan para kazanmalarını sağlamaktır. Bu sayede taraftarların coin kullanımı ile takımda alınan kararlarda söz sahibi olmalarını hedeflemektedir.

E-spor ve spor kulüpleri ile taraftarları arasında bağlantı kurmayı amaçlayan Chiliz (CHZ) en iyi oyuncunun kim seçileceği, kulübe ait ürün ve forma tasarımı gibi pek çok konuda taraftarların söz sahibi olmasına da katkıda bulunmaktadır. Chiliz Nedir? Chiliz özellikle son dönemlerde ciddi bir ivme yakalayarak değeri katlanan bu coin haline döndü. Bugüne kadar görmediği bir taleple karşılaştığını söyleyebiliriz. Bunun altında yatan en büyük etkenlerden biri Bitcoin’in değerinin artmasıdır. Bitcoinde yaşanan artış diğer Kripto para birimlerinde de hareketlenmelere neden olup ün kazanmasını sağladı.

Kullanıcılar Chiliz (CHZ) tokenlerini kullanarak, Chiliz (CHZ) aracılığıyla verilen Taraftar Tokenlarını kullanarak sadece takımlarında söz sahibi olamazlar, aynı zamanda Taraftar Tokenlarını spor kulüpleri için lisanslı ürünler satın almak için de kullanabilirler.

Chiliz Ağı Nasıl Güvenli Tutulur?

Chiliz Nedir? Chiliz ve Socios platformunun ardındaki akıllı sözleşmeler bağımsız bir şekilde denetlendi ve elde edilen sonuçlar herkese açık olarak yayınlandı. Chiliz, devam eden güvenlik ve denetim maliyetleri için gelirlerin %5’ini ayırıyor.

Token işlemleri, özel bir yan zincir üzerinde gerçekleştirip ve bir Proof of Authority güvenlik mekanizması kullanıyor.

Chiliz (CHZ) Nasıl Çalışır?

Chiliz Nedir? Chiliz, Ethereum blok zincirinde akıllı kontrat olarak üretilmiş bir dijital varlıktır. Taraftalar, satın aldıkları Chiliz ile spor kulüplerine özel olarak tasarlanıp üretilen ve Chiliz platformunda satışa çıkan dijital varlıkları satın alma imkânı sağlar. Fan Token Offering olarak adlandırılan ilk satış işlem sayesinde spor kulüpleri gelir elde ederken, taraftarlar da takip ettikleri spor kulüplerini destekleme ve kulüpleri ile etkileşime girme fırsatı yakalama şansı elde eder.

Chiliz Nasıl Kullanılır?

Chiliz platformunu kullanmanın başlıca iki yolu vardır: Socios ve Chiliz.

Chiliz Nedir? İlk olarak, Socios taraftar tokeni ekonomisine katılım sağlayabilirsiniz. Socios pazarını ziyaret edip, tuttuğunuz takım için taraftar tokenleri satın alın ve onlarla ilişki kurabilirsiniz. Socios ve yeni olası takım iş ortakları arasında bir aracı işlevi görerek tokenler dahi kazanabilme imkânı sunar.

Bir diğer seçenek ise, yatırım olarak Chiliz satın almaktır. Chiliz’in iş planı ise Kripto piyasasının dalgalanmaları karşısında dirençli olduğunu kanıtlamıştır ve tokeni, piyasadaki başlıca Coinlerin iniş ve çıkışlarını en aza indirmeye çalışan yatırımcılar için çekici bir hale gelmiştir.

Chiliz (CHZ) Avantajları Nelerdir?

Chiliz Nedir? Spor takımları ve ilgili kuruluşlar ile taraftarlar arasında bir değişim aracı olarak kullanılabilen Chiliz taraftar tokenlerini oluşturulmasına imkân vermektedir. Bu sistem sayesinde spor kulüpleri kendi taraftarlarına hem söz hakkına sahip olmalarını hem de taraftarların lisanslı ürünlerde ödeme yöntemi olarak kullanabilmelerini sağlamaktadır.

Chiliz, özellikle büyük futbol kulüpleri ile yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde adının duyulmasına neden olmuştur. Türkiye’de de önemli futbol kulüpleri ile başlattığı anlaşmalar yatırımcıları Chiliz yatırımına yönlendirmeyi başarmıştır. Bu gibi gelişmeler dikkate alındığında Chiliz coinin ilerleyen yıllarda daha fazla değer kazanması beklenmektedir.

Chiliz’i Benzersiz Yapan Şey Nedir?

Chiliz Nedir? Chiliz’in net bir Vizyonu ve taraftar tokenlerine dayalı tanımlanmış bir stratejisi bulunmakta. Kripto paralar ve NFT’ler sayısız farklı şekilde kullanılabilse de Chiliz, Kriptoyu ana işi olan taraftar toplulukları oluşturmak için kolaylaştıran bir teknoloji olarak görüyorlar.

Bu odaklanma, Chiliz’in yatırımcıları kendine çekmesine ve Kripto para piyasalarını sıklıkla sallayan dalgalanmaları kendisi için hafifletmesine yardımcı oldu. Chiliz bir Kripto şirketi değil, Kripto ile ilgisi olmayan ticari hedeflere ulaşmak için Kriptoyu temel bir teknoloji olarak kullanan bir şirket olduğunu söyleyebiliriz.

NFT’ler, kullanıcıların seviye aşmasına, Profillerini kişiselleştirmelerine ve oyun içi hedeflere ulaşmalarına olanak sağlayarak oyun endüstrisindeki değerini kanıtlamıştır. Bunlar müşteri sadakat programlarında yaygın olarak kullanıldığını hatırlatalım. Chiliz, teknolojiyi spor takımlarını ve taraftarlarını desteklemek için kullanma konusunda lider konuma gelmiştir.

Socios.com Platformu

Chiliz Nedir? Chiliz’in tüketiciye yönelik ilk ürünü Socios.com platformu oldu. Bu ölçeklenebilir, ana akım merkez, taraftarların favori takımlarında belirtilmiş oy hakları satın almalarına imkân sağlar. Türünün ilk örneği bir platform olan Socios.com, yalnızca oy hakkı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda benzersiz ödüller de sağlıyor. Hayatta bir kez yaşanabilecek deneyimler, özel etkinlikler, tahmin oyunları, maç günü meydan okumaları gibi şeyler.

Chiliz blok zincirine dayanan Socios.com, katılan her kulübün tamamen değiştirilebilir jetonlar üretmesine izin verir ve Taraftar Tokenları bu oylama gücünü verir. Taraftar Tokenları, birlikte çalıştıkları spor takımının veya ait oldukları organizasyonun mührünü taşıyan özel amaçlı Kripto jetonlarıdır. Taraftar Tokenları, taraftarların bir spor takımı veya organizasyonu hakkında karar vermelerini ve geri bildirim anketlerine katılmalarını sağlar. Sadece Chiliz jetonlarımızı kullanarak takas edilebilirler.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!