Celo (CELO) Nedir?

Celo (CELO) Nedir
Celo (CELO) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Celo (CELO) nedir; akıllı telefon sahiplerine kripto para kullanım oranını yükseltmeyi hedefleyen bir tasarıdır. Telefon numaraları yardımı ile kripto paraların küresel ekonomilerde ödeme aracına dönüşmesine ve ulaşılır hale gelmesin sağlamak amacındadır.

Celo (CELO) nedir; iki çeşit tokeni olan bir blok zincir projesidir. CELO tokeni, Celo proje yönetimine katkı sağlam amacı ile geliştirilmiş bir PoS tokenidir. Celo Dolar ise ABD dolarının sabit değerini ifade eder. Bu token farklı sabit paraları saklamayı amaçlar.

Telefon numaraları anahtar işlevini üstlenerek akıllı telefona sahip herkesin kripto paralar ile çalışmasını hedefler.

Celo (CELO) Nasıl Çalışır?

Ağ üç şekilde çalışır. Bu çalışma şekilleri:

  • Hafif istemciler, CELO mobil cüzdanı işlevini üstlenerek telefonda çalışan Celo Network.
  • Doğrulayıcı düğümler, düşünce bütünlüğü mekanizmasında yer alan, yeni blok geliştiren ve işlemleri onaylayan bilgisayarlar.
  • Tam düğümler, ilk iki adım arasında köprü olan hafif istemcilerden aldığı verileri işlem onaylayıcı düğümlere ulaştıran bilgisayarlar.

Celo (CELO) Farkı Nedir?

Temellinde akıllı telefon kullanan kişiler yer alır. Akıllı telefon sayısının hızla arttığı fakat kripto para işlemleri yapanların daha yavaş artış yaşandığını düşünerek bu dengesizliği kripto para kullanımını yükselterek eşitlemek amacı taşır.

Celo 2017 tarihinde Rene Reinsberg geliştirdi. 2018-2020 tarihleri arasında halka açık ve kapalı olmak üzere iki yöntem ile piyasaya sürüldü. Google, Visa, GoDaddy gibi birçok firma kurucuları arasındadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!