Cardano Ada Projesi Nedir?

0 8

Cardano Ada projesi nedir? Sistemle tanışan kişilerin bilmesi gereken belli başlı konu başlıkları içerisindedir. Projeyi tanıdıktan sonra diğer kripto paralar ile arasındaki farkları öğrenebilirsiniz.

Cardano Ada Projesi Nedir Ve Özellikleri Nelerdir?

Cardano Ada, Kripto para gönderme ve alma aşamasında kullanılan sisteme sahip platformdur. Cardano Ada projesi nedir? Kripto para biriminde paranın geleceğini temsil eder. Kriptografi ile güvenli olması garanti edilen hızlı ve doğrudan transferleri de mümkün kılmaktadır. Yalnızca bir kripto para birimi olarak işlev de görmez.

  • Her gün dünyadaki bireyler, kuruluşlar ve hükümetler tarafından yapılan finansal uygulamaları yürütebilecek teknolojiye sahiptir. Bu platformu ile daha kolay güncelleme yapılır. Yumuşak çatallanmalarla yükseltme yapılabilmesi kolaylaşır.
  • Temel katmanının tamamlanmasının beraberinde, akıllı sözleşmeler ve ileride yapılacak ticari işleri destekleyen dijital yasal anlaşmaları ele almak amacıyla ayrı bir hesaplama katman oluşturuyor.
  • Herhangi bir merkezi yoktur. Bunun beraberinde, blokzincir üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamalar ya da hizmetleri de yürütmektedir. Sunmuş olduğu yenilikler, kullanıcıların ihtiyaçlarını ve düzenleyicilerin taleplerini dengeler.

Vizyona yeni düzenlenmiş bilgi işlem tarzının herkese adil finansal hizmetlere açık olarak sunulmasıdır. Yani daha fazla finansal katılım sağlanır.

Cardano Ada Ve Diğer Kripto Paralar Arasındaki Farkı

Cardano Ada, yalnızca bir Kripto para birimi olarak işlem sunmaz. Aynı zamanda kullanıcıların ihtiyaçlarını, düzenleyicilerin talepleri ile beraber dengeler. Mahremiyeti düzenleme ile birleştirilip, düzenli şekilde olmasını sağlıyor. Yani sunmuş olduğu en önemli özellik bu şekildedir. Kripto paralardan ayrılmasındaki fark olduğunu da söyleyebiliriz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.