Bu Altcoin’de İkili Doji: Gelecek Haftalarda Yükselebilir!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum grafiğinde “ikili Doji” formasyonu şekilleniyor. Analist Yashu Gola’ya göre, bu formasyona olumlu teknik indikatörlerde eşlik ettiği için önümüzdeki haftalarda keskin bir yükseliş görülebilir. Lider altcoin yazım sırasında 1.800 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Güçlü destek seviyeleri Doji mumlarıyla birleşti

Ethereum (ETH), grafiğinde oluşan “ikili Doji” formasyonundan dolayı ralliye hazırlanıyor. Doji; saatlik, günlük veya haftalık zaman dilimlerinde aynı seviyede açılış ve kapanış yaptığında oluşan bir mum formasyonudur. Teknik açıdan Doji, piyasaya kararsızlığın hakim olduğunu ve ayılar ve boğaların gücünün dengeli olduğunu gösterir.

Bu nedenle, piyasa Doji formasyonu ortaya çıktığı sırada düşüyorsa, analistler bunu satışın zayıflaması olarak yorumlar. Dolayısıyla yatırımcılar da Doji’yi short pozisyonları kapatmak veya long pozisyon açmak için bir işaret olarak değerlendirir.

Bu arada, ikili Doji ise yatırımcıların eğilimlerinin birbiriyle çatıştığı ve fiyatın her iki yönde kırılabileceği anlamına geliyor. ETH/USD paritesi de haftalık grafikte benzer bir formasyon oluşturdu. Bu nedenle, önümüzdeki haftalarda trendi belirleyecek keskin hareketlerde bulunmaya hazır gibi görünüyor.

Ethereum’un güçlü destek seviyesi 1.625 dolar civarındaki 200 EMA (mavi dalga) gibi bazı teknik indikatörleri, ivmenin yukarı yönlü olduğuna işaret ediyor. ETH’nin Şubat-Temmuz 2021 arasında düşüş hareketlerini sınırlayan 1.500-1.700 bandı da sağlam bir destek işlevi görüyor. Tüm bu indikatörler, analistlere göre önümüzde ralli olduğunun sinyallerini veriyor.

Lider altcoin için %50 ralli mümkün mü?

ETH fiyatı bahsedildiği gibi yukarı yönde kırılırsa, bir sonraki hedef 0,5 Fibonacci geri çekilme seviyesinde. Bu seviye 2.120 dolar civarında denk geliyor.

Bu yüzde 20’lik bir artışı temsil ediyor. Söz konusu seviyenin de aşılması halinde, yatırımcılar Eylül 2022’ye kadar 2.700 doları hedefleyecek. 50 haftalık EMA da kesişen bu seviye, yüzde 50 civarı değer artışını temsil ediyor. Kırılmanın aksi yönde yaşanması halinde ise aşağı yönde hedef 1.400 dolarda.

Bu esnada, Ropsten testnet ile ETH fiyatı bugün yükselişe geçti. Kriptohocası.net olarak ayrıntıları bu makalede ele aldık. Görünüşe göre balinalar ETH 2.0 ile birlikte tekrar Ethereum’a yöneliyor.

Altcoin balinaları tekrar Etehreum’da, PoS’a geçiş etkili oldu

Ropsten testnet başarılı bir şekilde tamamlandı. Diğer yandan, pozitif on-chain veriler, artan balina stokları ve diğer olumlu faktörler ETH fiyatına yansıyor. Ethereum ekibi, merge aşamasında herhangi bir hata veya zorluk olmadan 8 Haziran’da Ropsten testini tamamladı. Glassnode verileri, stake edilen ETH’nin değerinin 22,78 milyar doların üzerine çıktığını gösteriyor. Aynı zamanda, yaklaşan PoS’a geçiş için hazır olduğunu ortaya koyuyor.

Ayrıca, on-chain analitik platformu Santiment’e göre, ilk 10 Ethereum balinası, Ethereum fiyatlarındaki düşüşe rağmen, ilk 10 kripto borsasından daha fazla ETH tutuyor. Böylece, balinaların Ethereum (ETH) fiyatına olan güveninin mevcut seviyelerde istikrar kazanabileceğini gösteriyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!