Blok Zincirlerde Merkeziyetsizlik

Blok Zincirlerde Merkeziyetsizlik
Blok Zincirlerde Merkeziyetsizlik
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok Zincirlerde Merkeziyetsizlik; Blok zincir kayıtlarının tutulmasına ilişkin tüm dataların anonim hale getirilmesi için büyük çaba sarf edilmektedir. Ekonominin hem bireysel hem de anonim hale gelmesi için kripto para firmalarının büyük çaba sarf ettiği görülüyor.

Kripto para birimlerinin son dönemlerde bu şekilde sık tercih edilmesinin temel nedenleri arasında kesinlikle merkeziyetsizlik gelmektedir. Hükümetlerin etkisi ya da merkez bankalarının kontrolleri olmaksızın yatırım adımlarını tamamlamanıza imkan verilmektedir. Kripto paraların geliştirilme adımında da manipülasyondan ve denetimden uzak olmasının ana unsur olduğu görülmektedir. Bu adımların ve kıstasların hem avantajları hem de dezavantajları beraberinde getirdiğinin bildirilmesi gerekmektedir.

Yapılan Güncellemeler İle Sistem Destekleniyor!

Kripto para birimlerinde artık tek bir merkezden değil, bunun tam aksine farklı birimler üzerinden blok zincirlerin kayıt edilmesi için girişimlerde bulunulmaktadır. Bu şekilde merkeziyetsizliğin artırılması için büyük bir çaba sarf edilmektedir. Sistem özelliklerine bakıldığı zaman manipülasyondan uzak olmasının da ancak bu şekilde sağlanabileceği görülmektedir. Kişilerin alım satım adımlarına ilişkin dataların herhangi bir şekilde paylaşılmasının ya da kötüye kullanılmasının da söz konusu olmayacağını belirtmek gerekmektedir.

Ethereum kapsamında yapılan güncellemeler ile merkeziyetsiz yapının desteklenmesi için büyük bir teknik gelişim kendini göstermektedir. Merge olarak da tanımlanan bu sistemde sorun meydana gelmemesi adına güncellemenin olabildiğince hızlı bir şekilde entegre edilmesine de dikkat edilmektedir. Ethereum bu atmış olduğu adımlar ile gelecek vaat ettiğini kanıtlamaya devam ediyor!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!