Bitcoin’in Şifresi Çözüldü! İşte Al-Sat Katmanları!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) fiyatları 31bin doların üzerinde pozisyonunu sürdürür gibi göründüğü için kripto piyasalarının tümü düşüş eğilimini bir süreliğine tersine çevirmişti. Boğalar ve ayılar karşılıklı baskın gelmeye çalışırken, boğaların ayılardan daha iyi performans göstermesi bekleniyordu. Bununla birlikte, gelecekteki piyasadaki büyük tasfiyeler nedeniyle, Bitcoin fiyatı erken işlem saatlerinde 30 bin doların altına sert bir şekilde düştü. Bununla birlikte, lider kripto para biriminin 28 bin doların altına düşmeyi reddettiği için fiyatın zaten dibe ulaştığına inanılıyor.

Hızlı bir iyileşme zor görünüyor

Bitmex CEO’su Arthur Hayes tarafından kaleme alınan yakın tarihli bir blogda, dip noktalara ulaşıldığına inanıyor, ancak aynı zamanda ‘V şeklinde’ bir iyileşme beklenemeyeceğini de belirtiyor. Hayes, 10 yıllık Hazine tahvillerinin YTD performansına atıfta bulunuyor ve Bitcoin ile Nasdaq 100 arasındaki azalan korelasyona işaret ediyor. Bu nedenle, yatırımcılara bir süreliğine “Bitcoin’lerine bebek gibi bakmalarını” tavsiye ediyor. Öte yandan, bir başka popüler analist olan KALEO, BTC fiyatının çok yakında uzun süreli sıçrayabileceğine inanıyor. Ancak bundan önce analist, BTC almak için birkaç senaryoyu gözden geçirmek gerektiğini anlatıyor.

Analist, yaklaşan BTC fiyat hareketinde görülebilecek 2 senaryo ortaya koyuyor. İlk durumda analist, BTC fiyatının bir önceki günün en düşük seviyelerine, mevcut 29.300 dolar seviyelerinin biraz altına düşmesini bekliyor. Ve ikinci durumda, fiyatların tekrar 26 bin ila 27 bin dolar fiyat bölgesine düşebileceğine inanıyor. Bu, ileride iyi bir rahatlama yaşamak ve biriktirmek için iyi bir alan olabilir. Toplu olarak, buradaki analistler, Bitcoin fiyatlarının oldukça yüksek olabileceğine inanıyor, ancak sonunda zaman çerçevesi farklı. Bu nedenle, volatil piyasa koşullarının ortasında, BTC fiyatı sonunda kontrolünü yeniden kazanabilir ve çok yakında yükselmeye çalışabilir.

Günlük Bitcoin madencilik geliri son 11 ayın en düşük seviyesine indi

Bitcoin fiyatta sıkıntılar yaşarken, Bitcoin madencileri de Mayıs ayında düşen karlılıktan dolayı sıkıntı yaşadı. Diğer taraftan hash oranları yüksek kaldı. Bitcoin (BTC) madenciliğinden elde edilen gelir ve karlılık, kripto piyasasındaki düşüş derinleştikçe daha da aza iniyor. Mayıs, Bitcoin madencileri için gelir ve karlılığın azaldığı en kötü aylardan biri oldu. Verilere göre, Bitcoin madencilerinin günlük geliri mayıs ayında yüzde 27 düştü.

Veri kaynağı, 1 Mayıs’ta BTC madencileri için günlük 40,57 milyon dolar gelir bildirdi, ancak ay sonunda bu tutar 29,37 milyon dolara düştü. Günlük madencilik geliri, 24 Mayıs’ta 22,43 milyon dolar ile son 11 ayın en düşük seviyesine indi. Madencilerin günlük geliri, Nisan 2021’de yaklaşık 80 milyon dolarla zirveye ulaştı ancak o zamandan beri mevcut seviyelere kadar yüzde 62 düştü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!