Bitcoinin Arkasında Kim Var?

0 11

Bitcoinin arkasında kim var; Bitcoin ilk olarak Sotoshi Nakamoto tarafından geliştirilmiştir. Bu geliştirilme süreci ile alakalı olarak tüm teknik detaylar da dahil olmak üzere sistemin yenilenmeye devam ettiği görülmektedir. Henüz dünya piyasasında bilinmeyen bir birim olmasına rağmen 2009 senesinde BTC USD paritesi dünyaya tanıtılmıştır. Bu şekilde alım satım adımlarında bir yatırım aracı olarak kullanıma açılmıştır.

Bitcoinin Arkasında Kim Var, Merkez Bankası Kontrolü Var Mı?

Bitcoinin arkasında kim var; kripto paranın sistem yapısı arkasında herhangi bir Merkez Bankası kontrolü mevcut değildir. Kişilerin alım satım adımlarını tamamlarken tamamen bireysel bir sistem üzerinden sürecin geliştirildiği görülmektedir. Yatırımcıların alım satım adımlarını yerine getirirken sorun yaşamaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Yatırımcıların Merkez Bankası kontrolü olmaksızın alım satım adımını tamamlarken aynı zamanda tamamen serbest piyasa ekonomisinin kriterlerine uygun bir sürecin aktif kılındığı görülmektedir. Bir müdahale olmadan sınırlı arz ve sınırsız talep sistemi üzerinden alım satım adımının tamamlanması mümkün kılınmaktadır.

Bitcoin Güvenli Bir Yatırım Aracı Mı?

Yatırım araçları arasında bir inceleme yapıldığı zaman Bitcoin’in ani değer değişimlerini göze alabilen kişiler için uygun bir alternatif olduğu görülmektedir. Yatırımcıların riski göze alarak bu yatırım aracı üzerinden işlem gerçekleştirmesi önerilmektedir. Bitcoin’de anlık yüksek değer değişimleri ile kara geçebileceğiniz gibi tamamen zarar ile de karşılaşabileceğinizin bildirilmesi gerekmektedir. Bu tür bir esnekliğe sahip olan yatırımcıların kullanması önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.