BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin Yeniden Sıçradı, Analist Açıkladı: Fiyat Hedefi Şuanlık Yok!

0 1

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Dalgalı bir Perşembe gününden sonra, Bitcoin (BTC) 30 bin doları geçerek bir kez daha yüzde 3.5’in üzerine çıktı. Bugünün 30 bin dolar seviyelerinin üzerine sıçraması, ölü kedi sıçraması (düşüş trendleri içerisinde yer alan kısa vadeli yükselişler) olabilir.

BTC fiyatı için grafikler alarm veriyor

Bloomberg, Bitcoin (BTC) rallisinin kesinlikle zayıf ve güçsüz göründüğünü belirten teknik bir tablo paylaştı. Şuan, Bitcoin 575 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 30.051 dolardan işlem görüyor. Bloomberg’in teknik verileri, Bitcoin’in 30.800 dolar seviyelerini geçememesi durumunda, daha da aşağı yönlü bir hareketle karşıya kalabileceğini gösteriyor. Bloomberg raporunda şunlar belirtiliyor:

Geçen haftaki en düşük seviyelerinden yaklaşık yüzde 15 toparlanan Bitcoin, başka bir düşüşe karşı giderek daha savunmasız görünüyor. Sıçrama, saatlik grafikte, fiyatın boyun çizgisinin altına düşmesi nedeniyle aşağı yönlü bir “omuz baş omuz” tepesinin etkinleştirildiği oluşumu izledi. Model, Bitcoin’in teknik aşağı yönlü riski ortadan kaldırmak için 30.800 doları geçmesi gerektiğini gösteriyor.

Son piyasa düzeltmesi, en büyük Bitcoin sahiplerinden bazılarını caydırmadı. Microstrategy CEO’su Michael Saylor, uzun vadede Bitcoin biriktirmeye devam edeceklerini söyledi. Ayrıca her tepede ve dipte alım yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Yahoo Finance’e konuşan Saylor şunları söyledi:

Fiyat hedefi yok. Sonsuza kadar yerel zirveden BTC alacağımızı düşünüyorum. Ve BTC’in milyonlara gideceğini umuyorum. Bu yüzden çok sabırlıyız. Bunun paranın geleceği olduğunu düşünüyoruz.

Kripto düzenlemeleri Bitcoin için faydalı olacak

Son TerraUSD çöküşünün daha fazla düzenleyici müdahaleye ve incelemeye yol açacağına dair artan spekülasyonlar var. Bununla ilgili olarak ise Saylor şunları söyledi:

Bu sektör için iyi olacak. Zamanla, insanlar eğitildikçe ve daha rahat ettikçe bu dezavantajdan kurtulacağımızı düşünüyorum.

Kripto düzenlemelerini hızlandıran düzenleyicilerin Bitcoin için faydalı olacağını da söyleyen Saylor, şunları ekledi:

İnsanlar Bitcoin’in neden her şeyden üstün olduğunu anladığında, kurumlar büyük miktarlarda parayla gelecek ve neden farklı olduğumuza dair bu büyük açıklama ile mücadele etmek zorunda kalmayacağız. BTC, geleceğin para birim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.