BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Ünlü Analist Açıkladı: Bitcoin Ve Altcoin’ler Bunu Yaşayacaklar!

0 1

2018 yılı Bitcoin(BTC) için çok zorlu geçmişti. Bitcoin’in fiyatı CoinMarketCap’e göre, 2018 yılı 1 Ocak tarihinde 13.901 dolar seviyesindeydi, ancak sezon boyunca hızla düşüş yaşamaya devam etmişti. Japon Bitcoin değişim platformu olan Coincheck, benzer bir dönemde saldırıya uğradı ve Şubat ayına kadar Bitcoin fiyatı 6.287 dolar seviyesine kadar geriledi.

Analist: Bitcoin tekrarlayabilir

2018’in İlkbahar ve Yaz başında fiyat dalgalanma yaşamış, ancak direnç seviyesine gelmeden düşüş yaşamamıştı ve bu durum Bitcoin’in yıl ortasına kadar 10.000 doları geçmesini imkansız hale getirdi. Yatırımcı ve analist olan Altcoin Sherpa, kripto para piyasasının 2018’in izlerini taşıdığını belirtiyor.

Sherpa, resmi Twitter hesabında bulunan 175.700 takipçisine, 2022 yılı için teknoloji ve kripto para birimlerinde yapılabilecek birkaç iyileştirme ile 2018’i “çok iyi bir şekilde tekrarlayabileceğini” öngörüsünde bulunarak şunları söyledi:

“Geçen zaman göz önüne alındığında, 2022 yılı 2018’e göre çok iyi görünebilir. Yine de piyasanın bugünlerde eskisinden daha gelişmiş olduğunu düşünüyorum. Ticaret için genel piyasa yapısı daha iyi  Dex’ler (merkeziyetsiz borsalar), NFT’ler (değiştirilemez token’ler), oyun ve yeni blockchain ekosistemleri.”

2018 yılında yaşananları Twitter hesabından hatırlattı

Altcoin Sherpa’ya göre, Bitcoin (BTC), 2017 yılındaki zirvesine ulaştıktan sonra 2018’de yeniden düşük seviyelerine ulaşmıştı ve altcoin projelerinin oluşturularak piyasaya sunulması uzun zaman aldı. Kripto araştırmacısı ve analistlerine göre, BTC’in 2021 Kasım ayında ATH’sini belirlemesinden bu yana 189 gün geçti. Analist, geçen sürenin 2018 yılındaki kripto para piyasasında yaşanan çöküşün yarısı kadar olduğunu belirterek 19 Mayıs 2022 tarihli gönderiminde şunları belirtiyor:

‘’BTC: 2018’de berbat bir durum yaşadı, düşüşte geçen sürenin şu anda yol olarak yarısındayız. Alt/BTC çiftlerini sayarsanız, daha da uzun yaşandı. 2019 kripto para birimlerinin çoğu adına kötü bir dönemdi (o zamanlar Alt/BTC çiftleri daha popülerdi)’’

Sherpa’ya göre yeniden test mümkün

Kripto para analisti, BTC yeniden düşüş yaşamadan önce mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 15 oranında artış yaşayabileceğini belirterek şunları söylüyor:

“Böyle bir şey benim için mantıklı olurdu; 35.000 – 40.000 dolar seviyelerinden bir düşüş testinde daha fazla insan yükselişe geçiyor ve ardından fiyatlar daha da düşüyor.”

Şu anda Bitcoin(BTC) 30,259 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptohocası.net web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.