Bitcoin Vadeli İşlemler Nedir?

Bitcoin Vadeli İşlemler
Bitcoin Vadeli İşlemler
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin vadeli işlemler hakkında çok fazla soru söz konusu oluyor. Ancak bitcoin vadeli işlemler sanıldığının aksine çok zor olmayan bir işlemdir. Tam anlamı ile geleneksel olarak işlem sağlayan vadeli işlem sözleşmesine benzeyen bir şekilde tasarlanmış olan finansal bir türev özelliği taşır. Bu konuda ise sizler belirlenmiş olan tarihler içerisinde belirli olan bir fiyat ile birlikte belirli miktarlarda Bitcoin alım ve satım yapmak için bir anlaşma sağlamanız mümkündür. Bu konuda ise yapacağınız anlaşmalar Bitcoin vadeli işlemler sözleşmesi içerisinde gerçekleşir. Gösterge olarak belirlenmiş olan fiyat ise, herhangi bir varlık hakkında ise spot bir fiyat belirlenmesi ve bazı değişenler göz önüne alınması ile tahmini olarak belirlenmiş olan adil bir değerdir.

Bitcoin Vadeli İşlemler Neden Kullanılmaktadır?

Bitcoin vadeli işlemlerin yaygın ve genel olarak kullanılmasın en temel amacı alıcı ve satıcıların gelecekte meydana gelebilecek fiyatların sabitlenmesi ve bu fırsata sahip olabilmesidir. Bu şekilde ise gerek alıcılar gerek ise satıcılar ciddi bir riskten korunmuş ve aynı zamanda kendilerini daha garanti altına almış olurlar. Bütün bunlara ek olarak ise Bitcoin vadeli işlemlerin kullanım amaçlarından bir tanesi ise, alım ve satım yapan yatırımcıların spekülasyonları amaçları ile de tercih edilir. Aynı zamanda ise uzun ve kısa olarak belirlenmiş olan pozisyonlar ise yatırımcıların piyasa durumları hakkında daha iyi ve garantili olarak bahse girmelerine fayda sağlamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!