Bitcoin SV (BSV) Nedir? BSV Coinin Geleceği

Bitcoin SV (BSV) Nedir
Bitcoin SV (BSV) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV (BSV) Nedir? 2018 yılının sonlarında ortaya çıkan Bitcoin SV işlem ücretlerini azaltmak ve Bitcoin Cash blok zincirini çatallamak amaçlarıyla ortaya çıkarılmıştır. Protokolün token’ı BSV’dir. Coin isminin, Bitcoin Satoshi Vision (BSV), Satoshi Nakamoto’nun vizyonu ile uyumlu olduğu düşünülen uygun fiyatlı ücretlerden de olduğu söyleniyor. Bitcoin SV (BSV) Nedir? Bitcoin cash’de yaşanan iç sorunların sonucunda ortaya çıkan bu kripto para, protokole önerilen teknik güncellemelerle ilgili görüş farklılıkları yaşanması nedeniyle gündeme geldiğini söyleyebiliriz.

Protokolün asıl amacına baktığımızda bunların arasında; yüksek düzey güvenlik sistemi, daha düşük satıcı maliyetini ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için sunuldu. Aynı zamanda şirketler BSV blok zincirini kullanmak istediklerinde kaynak ve yatırım taahhütleri için gerek duyulan ölçek ve istikrarda BSV markasına güven duyabiliyor.

Bitcoin SV nasıl çalışır?

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Diğer özelliklerine istinaden BSV, Bitcoin’e benzerliği birbirine çok yakındır diyebiliriz. BSV ayrıca merkezi bir aracıya gerek duymadan günlük ödemeler yapmak için dijital bir ödeme sistemi olarak da çalışır. Ve Bitcoin SV ağındaki tüm işlemler, dünya çapında dağıtılan merkeziyetsiz bir defterde saklanır ve tutulur. BTC ve BCH’ye benzer şekilde, işlemleri doğrulamak ve platformu kötü niyetli korsanlardan korumak için Proof of Work (POW) konsensüs protokolünü kullanıyor. Madenciler bu blokları doğruladığında ağ onları yeni BSV paralarıyla ödüllendirilmekte.

Bitcoin SV blok zincirindeki her bir blok, bir işlemin zamanını ve verilerini kaydedip önceki bloğun bir kriptografik karmasını içerir. Buna ek olarakta bu kayıt tüm node’lara dağıtılır ve herkesin incelemesi için kullanılabilme imkânı sunmakta. Arz açısından baktığımızda, Bitcoin SV, tıpkı Bitcoin gibi 21 milyon ile sınırlandırılmıştır. Şimdiye kadar, madenciler tarafından 19 milyona yakın BSV çıkarıldı.

Bitcoin SV (BSV) Avantajları

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Satoshi vizyonu olarak belirtilen BSV yeni bir coin olmasına karşın kullanıcılarına geniş bir cüzdan ağı imkânı sunmakta. İsteyen kullanıcılar BSV coin’leri, Crypto Traders, Bitcoin ATM ve Inc. gibi hizmetler için kullanabilme imkânına sahiptirler. İşlem boyutu olarakta baktığımızda BSV 128 MB boyuttadır. Bitcoin Cash ile kıyaslama yaptığımızda oldukça düşük işlem ücretlerine sahip. Bu sayede kullanıcılarına rahatça işlem yapma imkânı sunuyor. Piyasaya çıktığı ilk günden beri büyük bir yankı uyandıran BSV’nin arkasında isim olan Craig Wrigh’in aslında gerçek adı Satoshi Nakamoto olduğunu ifade etmesi coin’i bir anda popülerleştirmişti.

Bitcoin SV (BSV) Madenciliği Yapılır Mı?

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Birçok yatırımcı tarafından merak edilen Bitcoin SV madenciliği blockchain teknolojisi kullanılır. Bitcoin ve diğer altcoin’ler gibi bu token’ın madenciliği de CoinGeek şirketi tarafından yoğun olarak gerçekleştirilmesine olanak sağlar. Coin’in arkasında böyle güçlü bir şirketin durması madencilik işlemlerinin ilerleyen süreçte daha da artması beklenmektedir. Aynı zamanda Bitcoin’de olduğu gibi dört yılda bir ödül alınmasıyla yarılanmanın gerçekleşmesi ve son BSV’nin 2140 yılında çıkarılması bekleniyor.

Temel amaçta güvenliği artırma, ölçeklendirme, protokolü geri yükleme ve ödeme deneyimini iyileştirme gibi deneyimlere sahip olan Bitcoin SV 2019 yılında aldığı ilk protokol yükseltmesi ile daha da ilgi görür hale geldi.

Bitcoin SV (BSV) Güvenilir mi?

Piyasaya sürüldüğü andan itibariyle hızlı bir yükseliş trendine giren BSV bu yönüyle piyasada yönlendirici bir rol almıştı. Mevcut performansı ilerleyen dönemlerde Bitcoin’in yerini almasına dahi ihtimaller arasında yer alıyor. Bitcoin SV’nin piyasada ortaya çıkardığı etki ve öne sürdüğü varsayımlar ilk etapta yatırımcılarda güvensizlik yaratsa da bu coin’in sahip olduğu özellikler, yatırım yapmayı avantajlı ve güvenli hale getirmeyi amaçlıyor. Fiyatında hareketlilikler yaşansa da kısa vade içerisinde kullanıcılara kazanç sağlayacak faydalı bir yatırım aracı olarak görülmekte. BSV’nin piyasaya girişiyle kullanıcılardan ciddi oranda destek alması onu daha da güvenli hale getirir. Bu gibi özellikler çerçevesinde gelecek dönemler için bakıldığında BSV’nin artışa geçmesi beklenebilir.

Teknolojik olarak Bitcoin’e göre artıları olmasına rağmen geliştiren ekibin sektördeki diğer kişilerle olan ilişkileri iyi olmadığı için yatırımcılar konusunda da sıkıntılar yaşamaya neden oluyor. Bazı kripto para borsaları sırf bu tür tartışmalardan dolayı BSV’yi borsalarında listelememektedir.

Bitcoin SV Fiyat

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Yaşadığı fiyat dalgalanmalarıyla kısa sürede birçok yatırımcının dikkatini çeken Bitcoin SV, her geçen gün yatırımcı sayısını artırmaya devam ediyor. Bitcoin SV fiyatı, bu yazıyı yazdığımız anda 63.59 dolar seviyesinden hareket ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!