Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır? [ Detaylı Bilgi ]

Bitcoin SV (BSV) Nedir
Bitcoin SV (BSV) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır?

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır? Bitcoin SV sahibi olmanın iki yolu vardır: platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak veya kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi (madencilik) sonucu ödül olarak almak.

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır? Bitcoin SV alım satımı gerçekleştirmek için çeşitli global borsalar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak sunulmakta. Bitcoin SV küçük parçalarına ayrılabilir, dolayısıyla 3 Bitcoin SV almak yerine işlem tutarınız 3 TL’den büyük olmak şartıyla ile daha küçük miktarlarda işlem yapabilirsiniz. Bitcoin SV alım ve satımı için sanal bir cüzdan sahip olmanız gerekir, yani Bitcoin SV adresine sahip olunması gerekiyor.

Bitcoin SV nasıl kullanılır?

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır? Bitcoin SV satın almak ya da kullanmak için sanal bir cüzdana sahip olmanız lazım. Cüzdan adresleriniz sayesinde kripto para takası ve alışveriş yapabilirsiniz. Bitcoin SV transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blok zincire, yani zincire dahil olur.

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Gönderilir?

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır? Borsalarda açtığınız hesaplarda bulunan Bitcoin SV bakiyenizi başka bir Bitcoin SV cüzdanınıza gönderme işlemini borsalar arası ile aynı gün içerisinde yapabilirsiniz. Bitcoin SV bakiyenizi başka bir Bitcoin SV cüzdanına göndermek için borsalarda transfer ya da çek seçenekleri bulunur. Bu seçeneklere tıkladığınızda göndereceğiniz cüzdan adresininiz kontrat adresi yoluyla gönderim sağlayabilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Cüzdanı

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır? Bitcoin SV (BSV) Nedir? SV cüzdanına, sahip olduğunuz Bitcoin SV değerini depolayan bir cüzdan türü değildir. Sahip olduğunuz Bitcoin SV değerlerini kullanabilmeniz için gerekli olan özel ve genel anahtarı bulunduran bir yazılım türüdür. Bitcoin SV cüzdanları, Bitcoin SV bakiyenizi görebileceğiniz ve Bitcoin SV bakiyelerinizi blok zincir sistemi ile diğer Bitcoin SV cüzdanlarına transfer edebilme imkânı sunuyor. Her Bitcoin SV cüzdanının bir adresi bulunuyor, bu adres kod 26-35 karakterlik rakam ve harflerden oluşur. Bitcoin SV cüzdanınızın başkaları tarafından görülebilen ve cüzdanınıza Bitcoin SV göndermelerini sağlayan Genel Anahtar Bitcoin SV cüzdanının adresidir. Bu adres ile başka cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Bitcoin SV yatırabilirsiniz. Sahip olduğunuz Bitcoin SV cüzdanından başka bir Bitcoin SV cüzdanına Bitcoin SV gönderme işlemi için, cüzdanınızın Özel Anahtar kodunu kullanmanız zorunludur. Bitcoin SV cüzdanı ile, Bitcoin SV teknolojisinin temelini oluşturan blok zincir sistemine katılma imkânın sahip olursunuz.

Bitcoin SV cüzdanı ve bakiyenizde Bitcoin SV miktarını itibari para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştüreme şansınız yoktur. Bitcoin SV bakiyenizi itibari para (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.) birimlerine dönüştürmek için çeşitli global borsalarını kullanmanız gerekir.

Bitcoin SV cüzdanları 3 şekilde bulunmaktadır.

Masaüstü Bitcoin SV Cüzdanları

Bilgisayarınıza indirip kullandığımız cüzdan türü programlarıdır. Bitcoin SV cüzdanınıza ait genel ve özel anahtarları bilgisayarın hafızasına kayıt edilir ve tutulur. İnternete bağlı bir Bitcoin SV cüzdanı olduğundan kaynaklı, internet üzerinden gelebilecek tehlikelere açıktır ve risklidir diyebiliriz. Aktif Bitcoin SV transferi yapacak ve küçük miktar bulunduracak kullanıcılar için ideal bir cüzdan çözümüdür diyebiliriz.

Paper (Kağıt) Bitcoin SV Cüzdanları

Paper basit bir şekilde söylemek gerekirsek Kağıt cüzdan, cüzdanlar Bitcoin SV cüzdanlarınızın Genel Anahtar ve Özel Anahtar dediğimiz kodun yazılı olduğu kağıtlar diyebiliriz. Paper Bitcoin SV cüzdanlarında genel olarak Bitcoin SV adresi bilgileriniz QR kod şeklinde gösteriliyor. İnternet bağlantısı olmayan bir Bitcoin SV cüzdanı olduğu için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan sistemi olduğunu söyleyebiliriz. Özel bir şekilde tasarlanan Paper Bitcoin SV cüzdanı oluşturabileceğiniz gibi Bitcoin SV cüzdan bilgilerinizi çıktı halinde kendiniz de oluşturma imkânı verir. Fiziksel bir Bitcoin SV cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olmasından kaynaklı olarak, cüzdanınızı kaybetmeniz halinde bütün cüzdanınızda ki Bitcoin SV bakiyelerinizi kaybetme durumu yaşayabilirsiniz.

Web (Online) Bitcoin SV Cüzdanları

Web dediğimiz Bitcoin SV Cüzdanları, cüzdan hizmeti sunan şirketler tarafından sahip olduğunuz Bitcoin SV bakiyelerinin korunduğu cüzdan türüdür. Web Bitcoin SV cüzdanı hizmeti veren şirketlerin güvenilir olmasına dikkat etmesi gereken önemli bir noktadır. Web Bitcoin SV cüzdanlarının en önemli avantajı internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilir ve işlem yapabilme imkânı sunmasıdır.

Bitcoin SV Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Bitcoin SV fiyatı, genel olarak arz ve talep dengesi doğrultusunda değişiklik gösteriyor. Bitcoin SV, kullanıcılarının oluşturduğu bir ekosistem olup. Güncel değeri kullanıcılarının arz ve talep dengesine göre değişmektedir. İtibari para (Dolar, Euro, Türk Lirası vb.) değerlerinde olduğu gibi herhangi bir merkez bankasına veya düzenleyici bir kurum sistemine bağlı değildir.

Bitcoin SV her ne kadar fiziki karşılığı olmasa da bir para birimidir ve ödeme aracı olarak da kullanılıyor. Dünya’nın birçok yerinde Bitcoin SV ile ödeme alan şirketler bulunduğunu belirtmek isteriz. Uluslararası ticaretlerde bile, Bitcoin SV ile ödeme yapmanın daha hızlı, güvenilir ve ucuz olması Bitcoin SV’i ödeme aracı olarak itibari para birimlerine göre daha cazip bir hale geldiğini düşünülüyor.

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!