Bitcoin Resmi Para Birimi Oluyor
Bitcoin Resmi Para Birimi Oluyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Resmi Para Birimi Oluyor; Bitcoin’in geleceğinin ne yönde şekilleneceğine ilişkin sorular gündemde kendine yer bulurken bu sırada bazı ülkeler kripto para birimini resmi para birimi olarak kullanmaya karar verdi!

Kripto para birimlerine ilişkin şüpheler sürerken Orta Afrika Cumhuriyeti’nden dikkat çeken bir açıklama geldi! Bu ülke Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiğini açıkladı. Alınan karar sonucunda kripto para birimlerinin resmi para birimi olarak tanınması ile beraber geçmiş senelerde krediden satın alıma kadar klasik para birimi ile ne yapılıyor ise Bticoin üzerinden de bunları yerine getirmelerine olanak verilmiştir.

Bu noktada dikkat çeken asıl husus finansal olarak ve hukuki olarak gerekli olan önlemler alınmadan ve zemin hazırlanmadan bu tür bir kararın verilmesidir. Orta Afrika Cumhuriyeti bu tür bir karar aldığını açıkladıktan sonra uzmanlar ülkenin teknik ve hukuki alt yapısına baktıkları zaman gerekli olan sistemin henüz hazırlanmadığını gördüklerini belirtmektedir. Bunun nasıl bir sürece neden olacağına ilişkin de merakla süreç devam etmektedir.

Krizi Tetikler Mi?

Ülkelerde bu şekilde erken kararların alınmasının ekonomik olarak büyük çalkantıları içerisinde barındıran süreç içerisinde sorunlara neden olabileceğini de eklemek gerekmektedir. Kişilerin tahminlerine bakıldığı zaman kripto para piyasasında değer kaybının devam edeceği ön görülmektedir. Fakat bazı ülkelerin bu yönde karar almasının kripto para piyasasına ilişkin güveni de bir diğer yandan tazelediğinin belirtilmesi gerekir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!