BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin Nasıl Satın Alınır

0 32

Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bitcoin bir hisse senedi değildir ve bir şeyler ters giderse, size yardımcı olabilecek merkezi bir otorite olmayacaktır.

Bitcoin Herkese Uygun Bir Yatırım mı?

Bitcoin; 2009 yılında oluşturulmuş dijital bir para birimidir. Herhangi bir hükümetten bağımsızdır ve bir bilgisayar ağı üzerinden çalışır. Bitcoin borsalarda işlem görürken; hizmet ve mal satın almak için de kullanılabilir.

Acemi yatırımcılar için Bitcoin nasıl satın alınır konusunda ilk adım, size uygun olup olmadığını bilmektir. Bitcoin’in gelecekteki değeri hakkında kesin bir bilgi yok ancak, bazı insanlar, bunun değerli bir yatırım olabileceğine inanıyor.

Bitcoin’in herkes için uygun bir yatırım olup olmadığı, kendi mali durumunuza ve risk toleransınıza bağlı olduğunu unutmamanız gerekir.

En Basit Şekilde Bitcoin Satın Alma İşlemi

Bitcoin dünyasına adım atmak istiyorsanız, Bitcoin nasıl satın alınır konusunda basit ipuçlarını takip etmeniz önemlidir. Bunun yanında teknoloji meraklısı bir milyoner olmanıza da gerek yoktur.

  • İlk olarak Bitcoin’i nereden alacağınıza karar vermeniz gerekir. Bunun için Coinbase gibi kripto borsalarından yararlanabilirsiniz.
  • İkinci adımda Bitcoin kripto paranızı sıcak cüzdanda mı yoksa soğuk cüzdanda mı saklayacağınızı belirlemelisiniz.
  • Belirlediğiniz Bitcoin miktarıyla satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken bir hesap oluşturmanız gerekir. Böylece yatıracağınız miktarı görebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Almak İçin En Güvenilir Kanallar Hangileridir?

Bitcoin satın almanın birkaç yolu vardır. Ancak bazıları diğerlerinden daha güvenilirdir. Bu yüzden Bitcoin nasıl satın alınır noktasında, satın alma işleminin yapıldığı kanallar da çok önemlidir.

Kripto para borsalarından biri olan Coinbase, Gemini gibi çevrimiçi borsaları deneyebilirsiniz. Ancak tek seçenek bunlar değildir. Geleneksel borsalardan da satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kraken, eToro, Binance, Robinhood Sofi Aktif Yatırım gibi kanallar da Bitcoin satın almak için güvenilir kanallar arasında yer alır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.