Bitcoin Madenciliği Nedir

Bitcoin Madenciliği Nedir
Bitcoin Madenciliği Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fiziki varlığı olan paralar belli bir merkezden üretilirken kripto paraların üretimi gizli bir yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Bitcoin madenciliği nedir; yapılan bu işlem adını alır. Bitcoin üretimi nedir; Bitcoin yaratmak için matematik işlemleri yapılaması gerekmektedir. Bu işlem zor çözülen problemlerden oluştuğu için yüksek maliyetli yazılım ve donanımlar gerekir.

Madencilik faaliyetlerinin artışına paralel olarak problemlerin zorluk dereceleri de artmaktadır. Bitcoin madenciliği nedir; yeni Bitcoinlerin kripto para piyasasına katılması için gerçekleştiren bir tür üretim işlemidir. Bitcoin bloklarının kırılarak yeni zincirler oluşturulması sonuncu ödül Bitcoin kazanılması ile gerçekleşir.

Kırılan Bitcoin blokları kadar Bitcoin kazanılır. Yani madenci ne kadar çok blok çözerse o kadar çok Bitcoin kazanır.

Bitcoin Madenciliği Programları

Bitcoin üretimi için gerekli alt yapı sağlandıktan sonra kendinize en uygun programları bulmak gerekmektedir. Bilgisayarlarda CGMiner, BitMinter ve BFGMiner kullanıcılar arasında en popüler olanlardır. Mac kullananlar arasında MacMiner tercihlerde ilk sıradadır.

Bitcoin Madenciliği Suç Mu

bir olayın suç olması için kanunlar ile suç sayılması gerekmektedir. Ülkemize kripto paralar ile ilgili yasal uygulama sadece ödeme yöntemi olmasının yasaklanmasıdır. Üretimin suç olup olmadığı belli değildir. Bu yüzden madencilik tercih meselesidir. Gerektirdiği yüksek maliyeti karşılayabilenler yapabilir. Çok fazla enerji tüketimi ve zaman gerektirmesi ile tercih edilmez.

Bitcoin madenciliğinin yasak olduğu ülkeler vardır. Bular; Çin, Fas, Bolivya, Ekvator, Nepal ve Kırgızistan.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!