Bitcoin Madenciliği Çıkmazda!

Bitcoin Madenciliği Çıkmazda
Bitcoin Madenciliği Çıkmazda
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Madenciliği Çıkmazda; Bitcoin madenciliği ile alakalı yaşanan sorunlar zirve noktasına ulaştı. İşte yaşanan sorunlar ile alakalı bilinmesi gereken detaylar!

Kripto para birimlerinde mining işlemi için teknik aksamların temin edilmesi büyük ekonomik sıkıntılar nedeni ile çok daha zor bir hale gelmiştir. Teknolojik aksamların fiyatlarında büyük bir artış meydana gelmiştir. Ayrıca bir Bitcoin bulma adımında harcanacak olan enerjinin maliyenin ülkelerde neredeyse her sene artış göstermesinin büyük bir sorunu da beraberinde getirdiği görülmektedir. Bu tür durumlar göz önünde bulundurulduğu zaman Bitcoin’in değer kaybının da hesaba katılması gerekmektedir.

Maliyetler ve Değer Kaybı

Bitcoin mining maliyetlerinin artmasına karşın Bitcoin’in birim değerinin düşmesi nedeni ile artık birçok madencinin bu işlemden vazgeçeceği ve sorunun büyük bir krizi de beraberinde getireceği tahmin edilmektedir. Bit Bitcoin bulmanın madencilik harcamaları ile bir Bitcoin satın alımının hemen hemen aynı maliyete gelmesi durumunun madencilik işlemlerini herhangi bir şekilde kar getirmeyen biri konuma taşıdığını belirtmek gerekir. Bu da ilerleyen aşamalarda madenciliği tamamen yapılmasının bırakılacağı düşünülmektedir. Bu girişimlerin Bitcoin’in ilk tanıtıldığı zamanlarda işleme alan kişilere asıl kazanımı getirdiğinin belirtilmesi gerekir. İlerleyen aşamalarda sistemin karmaşık hale gelmesi ve maliyelerinin de artması ile beraber değer kaybının kaçınılmaz hale geldiği düşünülmektedir. Bu sorunun sadece Bitcoin kapsamında değil aynı kripto para alt yapısına sahip olan tüm birimlerde kendini gösterebildiğini belirtmek gerekmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!