Bitcoin İle Enflasyon Arasındaki Bağlantı

Bitcoin İle Enflasyon Arasındaki Bağlantı
Bitcoin İle Enflasyon Arasındaki Bağlantı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enflasyonun artmasıyla birçok yatırımcı piyasadan çekilmektedir. Dünyada olan ekonomik kriz nedenlerine bağlı olarak yatırımcıların yeni alanlar keşfetmek yerine çekilmeleri de gayet normal. Bitcoin ile enflasyon arasındaki bağlantı noktada devreye girerek yatırımcıların kripto para pazarında yer alacağı seçenekleri değerlendirmesi de ekonomistlerin dikkatinden kaçmamaktadır.

Bitcoin İle Enflasyon Arasındaki Bağlantı; Bitcoin Enflasyonu Etkiler Mi?

Bitcoin yatırımları enflasyondan zarar görür mü diyen ve bu konuda araştıran birçok yatırımcı bulunmaktadır. 10 dolarlık bir yatırımda 50 sent kazanma şansı bulabileceğiniz Bitcoin, enflasyona büyük oranda etkiler bırakmaz. Ancak harcama alışkanlıkları ve arz talep ilişkisiyle Bitcoin ile enflasyon arasındaki bağlantı kurulabilir.

  • Enflasyonun yükselmesi Bitcoin piyasasında da etkilere neden olur.
  • Az mal ve hizmet alımı kripto para piyasasında da fiyat artışları olmasına neden olur.
  • Fiyat ve ücretlendirmeler giderek dengesizleşebilmektedir.
  • Kripto para piyasasıyla enflasyon arasında %10 oranında etkiler gözlemlenmesi gayet normaldir.
  • Arz talep ilişkisiyle, ekonomik ve siyasi nedenlere bağlı olan enflasyon dolaylı yoldan Bitcoin yatırımlarını etkileyebilmektedir.

Merkezi bir sisteme bağlı olmayan Bitcoin bu nedenle enflasyondan direkt etkilenmez. Ama hala gerçek parayla dönen dünya ekonomisinde alım gücü kripto para piyasasını da vurmaktadır. Yaygın para basımları ekonomilerin kötü etkilenmesine neden olmaktadır. Türkiye, Venezuela, Zimbabve gibi ülkelerde görülen enflasyon oranlarından kaynaklı kripto para yatırım alanlarında da etkiler gözlemlenmektedir. Döviz çiftleri ve kripto para çiftleri birbirini tetikleyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!