Bitcoin Cash Popülaritesinde Artış Görüyor!

0 11

Bitcoin’in yan ürünü olan Bitcoin Cash popülaritesinde, son zamanlarda artış görülüyor. Bu artışın nedeni; Bitcoin Cash’in bitcoinden daha hızlı işlemlere izin vermesidir.

Aynı zamanda Bitcoin Cash fiyatı, nispeten istikrarlıdır ve bu da birçok yatırımcıyı cezbetmektedir.

Bitcoin Cash Diğer Kripto Para Birimleriyle Nasıl Karşılaştırılır?

Bitcoin’e oldukça benzeyen ancak bazı önemli farklılıkların olduğu Bitcoin Cash; daha büyük blok boyutu sınırına sahiptir. Bu da saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebileceği anlamına gelir.

Bitcoin Cash, bitcoinden sonra hızlı ikinci en popüler kripto para birimi haline geldi. Aynı zamanda Bitcoin Cash, stake kanıtı yerine iş kanıtı adı verilen madencilik süresi kullanır.

Bitcoin Cash Nasıl Çalışır?

Bitcoin Cash, orijinal Bitcoin blok zinciri içinde sert çatalı oluşturur. Sonuç olarak orijinal Bitcoin yazılımını çalıştıran tüm düğümler, Bitcoin Cash’in sürümünü de çalıştıracaktır. Bitcoin Cash ağındaki tüm işlemler ve bloklar, orijinal Bitcoin ağındakilerle aynıdır.

Temel fark; Bitcoin Cash’in 8MB’lik daha büyük blok boyutu sınırına sahip olmasıdır. Bunun yanında Bitcoin Cash, Proof of stake algoritması kullanır. Bu, ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için, bilgi işlem gücüne katkıda bulunan madencilerin, yeni Bitcoinler yerine madeni paralarla ödüllendirildiği anlamına gelir.

Bitcoin Cash Kullanmanın Faydaları

Bitcoin Cash, daha büyük blok boyutu sınırına sahip olduğundan Bitcoin’den farklıdır. Bu, işlemlerin daha hızlı ve daha kolay gerçekleştirilebileceği anlamına gelir.

  • Bitcoin Cash, Bitcoin’den daha yüksek blok ödülüne sahiptir.
  • Madencilerin Bitcoin Cash ile blok oluşturmak için Bitcoin’den daha fazla para alacaktır.
  • Bitcoin Cash, Bitcoin’den daha düşük işlem ücretlerine sahiptir.

Bitcoin Cash kullanmak, daha hızlı ve daha güvenlidir. Bitcoin Cash, bazı insanlar için, onu daha iyi seçenek haline getiren avantajlarıyla daha fazla yerde kullanılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.