Bitcoin Çalışma Mantığı Nedir?

Bitcoin Çalışma Mantığı Nedir
Bitcoin Çalışma Mantığı Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin çalışma mantığı nedir; block chain teknolojisi üzerinde kurulu olan bir sanal para birimi olarak tanımlanabilmektedir. Alım satım adımlarında kişilerin aracı kurumlar üzerinden tüm işlem akışını devam ettirmesi gerekir.

Bitcoin 2008 senesinde temellendirilmiş ve 2009 senesinde erişime açılmıştır. Bu noktada erişim adımlarının tamamlanmasından ve alım satımın aracı kurumlar üzerinden yerine getirilmesinden ziyade, madencilik üzerinden devam eden bir sistem kendini göstermektedir. Sınırlı coinlerin şifreleme sistemi üzerinden mining ile tespit edilmesi sağlanmıştır. Bu şekilde mining işlemlerinin kar getirmesi ilk aşamalarda daha verimliyken, daha sonrasında, coinlerin sayıca azalması nedeniyle kar getirme oranında düşüş olmuştur.

Bitcoin Çalışma Mantığı Nedir; Bitcoin Değer Değişimi Neye Bağlıdır?

Bitcoin çalışma mantığı nedir; değer değişimi konusunda yükselişin ya da düşüşün sadece bir faktöre bağlı olduğunu belirtmek mümkün değildir.

  • Bunun tam aksine birçok farklı değişken mevcuttur. Bu farklı değişkenler kapsamında inceleme yapıldığı zaman özellikle arz talep dengesinin en temel kıstaslardan biri olduğunu unutmamanız gerekir.
  • Arzın sınırlı olması ve talebin sınırsız olması BTC değer kazanması konusunda etkin olan temel hususlardandır.

Bitcoin Değer Kaybı Neden Alt Coinleri Etkiler?

BTC son dönemlerde değer kaybı trendine sahiptir. Bu nedenle değer kaybının alt coinlerde de hissedilmesinin nedeni sıklıkla araştırılmaktadır. Alt coinlerde ölçümleme aşamasında henüz başlangıçta BTC sisteminin kullanılması Bitcoin değerinde düşüş meydana geldiği zaman direkt olarak bu alt coinlerde de düşüşün meydana gelmesini beraberinde getirmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!