Bitcoin balina hareketleri Yükselmeye başladı: Terra 2.500 BTC daha aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde gerçekleşen Bitcoin işlemleri, günlük 1 milyon doları aşan hacimle yaklaşık 4.000 büyük miktarlı işlemlerle devam ediyor. 

Santiment tarafından sağlanan bu veriler, Nisan ayında görülen düzeltmenin ardından Bitcoin fiyatında bir yükseliş belirtisi olarak yorumlanıyor. Mart ayının son iki haftasındaki yükseliş yerini ikinci çeyreğin başında düzeltmeye bıraktı. Geçen ay açgözlülük seviyesine kadar ulaşan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi de yeniden korku bölgesine geri döndü. 

Görünümün olumsuz olmasına rağmen Santiment verileri, Bitcoin ağındaki yüksek miktarlı transferlere dikkat çekiyor. Veriler, günlük olarak ortalama 1 milyon dolar hacimle 4.000 balina işleminin varlığını gösteriyor. Hafta içi işlemleri olarak kaydedilen bu rakamlar, hafta sonu işlemlerinde ise azalıyor.

Balina hesapları biriktirmeye devam ediyor

Yüksek miktarlı işlem aktiviteleri, balinaların sadece Bitcoin değil, başta Cardano olmak üzere diğer altcoin’leri de düzenli şekilde biriktirdiklerini gösteriyor. Bu birikim aktiviteleri ise piyasa katılımcıları arasında bir sonraki yükseliş hareketinin bir göstergesi şeklinde yorumlanıyor.

Diğer yandan bu verileri destekleyecek diğer bir gelişme, kripto borsalarında azalmaya devam eden Bitcoin bakiyesi. Yatırımcıların kripto varlıklarını harici cüzdanlarına çekmesi da yükseliş beklentisi olarak yorumlanıyor.

Terra’nın UST rezervi için son Bitcoin alımları BTC fiyatını tetikleyecek mi?

Bugün Bitcoin fiyatı, 48.000 doları kıramadı ve sonrasında başlayan düşüş trendinde 39.500 dolara kadar geriledi. Dünden bu yana ise BTC/USD’nin yeniden 40.000 dolara geri dönme çabaları devam ediyor.

En yeni ve bilinen Bitcoin balinalarından biri olan Terra’nın kâr amacı gütmeyen kuruluşu Luna Foundation Guard, dip seviyelerden 2.500 BTC daha aldı. Terra ağının sabit kripto varlığı UST için Bitcoin rezervi oluşturma çabaları içinde LFG, düzenli olarak Bitcoin biriktirmeye devam ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!