BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Piyasa düşerken pozitif ayrışan XRP neden Büyüyor mu?

0 9

37,43 milyar dolar sermaye değeriyle piyasanın en büyük 6. kripto varlığı olan Ripple tokeni XRP, bugün pozitif fiyat hareketiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

XRP, hafta başında kısa bir süre 0,7 dolar ana desteği altına test ettikten sonra haftanın geri kalanı yukarı hareket etti. Bugünkü işlemlerde ise ilk 10 kripto varlık satış görürken XRP’nin dolar karşısında yüzde 7,5’a ulaşan değer artışı söz konusuydu. Bugünkü talep ile XRP, 0,78 dolara kadar yükseldi. 

Hafta başındaki dip seviyeden bu yana ise XRP’nin yüzde 15 oranında değer artışı gerçekleştiği görülüyor. Ripple ile ilgili gelişmeler XRP fiyatını zaman zaman direkt etkilerken gündemdeki en önemli konu SEC ile Ripple arasındaki dava süreci.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse dava süreciyle ilgili son derece olumlu mesajlar vererek her şeyin yolunda olduğunu söylüyor.

Diğer yandan Whale Alerts verileri büyük yatırımcıların son 24 saatte 45,8 milyon dolarlık XRP alımına işaret ediyor. 

Ripple ve SEC arasındaki dava sonuçlanıyor mu?

XRP’nin ani sıçrayışı ve büyük yatırımcıların ilgisi, akıllara Ripple – SEC davasının sonuçlanmaya yakın olduğu söylentilerini getiriyor. Zira Garlinghouse’un yorumları davanın sonuçlanmak üzere olduğuna işaret ediyor. Ayrıca CEO, bu davanın Ripple lehine sonuçlanmasının sadece şirketi için değil tüm kripto para sektörü için önemli olduğundan bahsediyor.

Mahkeme süreciyle ilgili son gelişmelerde ise davanın yargıcı son olarak Ripple lehine önemli bir karara imza atmıştı. Davayı takip eden hukukçular SEC’in son verilen karar ile köşeye sıkıştığını ve Mayıs ayında gelecek ara kararın Ripple lehine olması bekleniyor. Kesin olmamakla birlikte yatırımcıların bu davayı fiyatlamaya başladığından bahsedilebilir. Bu, hafta sonu işlemlerinde daha net belli olacaktır.

XRP ile ilgili diğer bir gelişmede ise Allbridge’in XRP Ledger (XRPL) desteği eklemesiyle ilgiliydi. XRP Ledger, böylece Ocak ayından bu yana Allbridge’in eklediği 14. Blockchain oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.