BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin 14 Bin Dolara Düşebilir! Analistler Alım Süresini Söylüyor

0 2

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in bu yıl mevcut seviyelerden yüzde 50’nin üzerinde bir düşüş yaşayacağı bir “döngü dibi” ile karşı karşıya olduğunu iddia ediyor. Zincir üstü analitik veri platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan bir isim olan Venturefounder, 1 Haziran tarihli bir Tweet dizisinde Bitcoin’in bu yıl içinde “teslim olacağını” tahmin ediyor. İşte detaylar…

Analistten “Bitcoin şimdiye kadarki en iyi 3 yıllık yatırım getirisine (ROI) sahip” yorumu

Son 24 saat içerisinde düşüş yaşayan lider kripto para birimi için Venturefounder, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin’in yarılanma döngülerini içeren tarihsel modellere dayanarak, bu yılın mevcut dört yıllık döngünün “kara koyunu” olması gerektiğini belirtti. “Tıpkı 2018 ve ayı piyasasına benziyor” yorumlarıyla dikkat çeken Venturefounder, “BTC/USD, 2022’de bir noktada kendisine bir makro taban bulmalı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerinden önceki düşüşleri hesaplarsak, bu nokta 14.000 ile 21.000 dolar arasında herhangi bir yerde olabilir.” yorumlarında bulundu. Bir diğer yandan VentureFounder şu sözleri de ekliyor:

“Önümüzdeki 670 gün içinde, BTC önümüzdeki 6 ayda teslim olacak ve döngünün dibine vuracak (14-21 bin dolar), ardından 2023’ün çoğunda 28-40 bin dolar civarında kesilecek ve bir sonraki yarıya kadar tekrar ~ 40 bin dolar olacak.”

Böyle bir tahmin tabii ki de boğaların kulağına hoş gelmiyor fakat eşi benzeri görülmemiş bir şey de değil. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere lider kripto para birimi Bitcoin, Mart 2020’de tekrar negatif bir düşüş yaşamadan önce, Aralık 2018’deki en düşük seviyesi olan 3.100 dolardan 13.800 dolara toparlanmıştı ve Mart 2020’de 3.600 dolar civarındaydı. Hatırlayacağınız üzere 2019 yerel zirvesi bile, Aralık 2017’de elde edilen bir önceki yüksek seviye olan 20 bin dolar seviyesini geçemedi. Venturefounder’a göre bu seviye, spot fiyat tablosunda yeniden görünebilir. Şimdi bile dalgayı sürmeye ve yatırım yapmaya hazır olanlar tarihin doğru tarafında olacaklar. “Başka bir deyişle, bu noktadan sonraki 6-12 aya kadar Bitcoin satın almak olabildiğince iyi.” yorumlarında bulunan Venturefounder, “Muhtemelen en iyi 3 yıllık Yatırım Getirisi (ROI)” dedi ve ekledi:

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.