Bitcoin 100 Bin Dolardan Önce Bu Dipleri Görecek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son on yıldaki piyasa değeri olarak en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), henüz bir bir geçiş sürecinde. Bitcoin hakkında olumlu görüşleri ile bilinen Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, BTC’nin üst üste yaşadığı fiyat kayıplarının ardından görüşlerini açıkladı. İşte detaylar.

Kripto para piyasası makro ekonomik görünüme yanıt veriyor

Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında verdiği bir röportajda şunları söyledi:

BU SÜREÇ, KRİPTO PARA YATIRIMCILARININ ONAYLAYABİLDİĞİ GİBİ ACI VERİCİ, ANCAK BTC’Yİ YENİ ZİRVELERE GÖTÜREBİLİR. SON 6 AYDA, BİTCOİN FİYATI TÜM ZAMANLARIN EN YÜKSEK SEVİYESİ OLAN 69 BİN DOLARDAN ŞU ANKİ 30 BİN DOLAR SEVİYELERİNE KADAR DÜŞTÜ.

kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz gibi, kısa vadede, Bitcoin’in art arda 9 hafta boyunca fiyat kaybı yaşamasıyla yatırımcıların yaşadığı zorluk daha belirgin hale geldi. McGlone, kripto para biriminin ve diğer riskli varlıkların mevcut makro ekonomik görünüme yanıt verdiğine inanıyor. Kripto para piyasası, küresel piyasalardaki en iyi performanslardan bazılarını yaşadı. Gelişmekte olan varlık sınıfındaki ralli, genellikle parabolik boğa koşuları ve ardından çok yıllı ayı piyasaları ile 4 yıllık döngülere karşılık gelir. Sektördeki birçok kişi, kripto para birimlerinin ayı piyasasına veya kripto kışına girdiğine inanıyor.

Bitcoin 100 bin dolara doğru yükselirken, kurumsal talep artabilir

Kayıplar iki faktör tarafından birleştirildi: ABD Federal Rezervi tarafından ekonomik sıkılaştırma önlemlerinin başlaması ve Terra ekosisteminin çöküşü. Bu anlamda McGlone, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin en büyük kazançları kaydettikleri için, şimdi de en büyük kayıplarla yüzleşmesi gerektiğini savundu. Bir varlık bir yönde eğilim gösterdiğinde ve ardından “ortalama” bir fiyata veya dibe döndüğünde, bu sürece “Ortalama Geri Dönme” adı verilir. Kıdemli Emtia Stratejisti, tam bir dip fiyat hesaplamanın “zor” olduğunu söyledi. Bitcoin, Nasdaq 100 ile birlikte hareket ediyor ve her ikisi de yakın zamanda BTC’nin fiyatı 30 bin dolara düştüğünde 100 haftalık hareketli ortalamalarına ulaştı.

McGlone, eğilimlerin daha fazla kayıpla sonuçlandığını ancak Bitcoin’in “öne çıkması” gerektiğine inanıyor. BTC dünya çapındaki kurumlar tarafından benimsenmeye devam ettikçe ve kripto para biriminin “esnek olmayan arzı” nedeniyle bu potansiyel ralli “kurumsal teklifler” tarafından yönlendirilecek. Son zamanlardaki büyümesine rağmen McGlone, yatırım firmalarının küçük bir bölümünün BTC’yi portföylerinin bir parçası olarak dahil ettiğini iddia ediyor. Bitcoin “küresel teminat” haline geldiğinden ve 2024 yılına kadar 100 bin dolara doğru yeni bir yükselişe başladığı için bu durum önümüzdeki yıllarda değişebilir.

Altın, pazar payını Bitcoin’e kaptırabilir

BTC’nin gelecekteki fiyat görünümü ve potansiyel dip durumu hakkında görüşlerini açıklamaya devam eden McGlone şunları da ekledi:

30 BİN DOLARIN BİTCOİN İÇİN ÇOK İYİ BİR DESTEK PİVOTU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. TEMELDE, ONU AŞAĞI İTMEK İÇİN İÇİN ÖZ SERMAYEYE İHTİYACI VAR. ANCAK HİSSETTİĞİM VE TAMAMEN BEKLEDİĞİM ŞEY, BTC 20 BİN DOLAR SEVİYELERİNE KADAR İNECEK VE ARDINDAN ÖNÜMÜZDEKİ İKİ YIL İÇİNDE GERİ DÖNÜP 100 BİN DOLARA ULAŞACAK.

Mevcut düşüş eğilimi, kripto endüstrisindeki en güçlü projelerden bazıları için iyi bir şey olabilir. Bu, spekülatif varlıkların kaldırılmasına ve bu projelerin sağlam temellere sahip olmasına yardımcı olacaktır. Bu projeler, geleneksel piyasalardan pazar payları almaya devam edebilir. Uzmanın dediği gibi, kripto piyasası, küresel hisse senetleri için piyasa değerinin sadece yüzde 0,5’iydi. Şimdi yüzde 1 civarında. Önümüzdeki yıllarda, ekonomi deflasyonist hale geldikçe ve hisse senetleri trendi düştükçe McGlone, Bitcoin ve altının elde tutulacak en iyi varlıklardan ikisi olacağına inanıyor. Ancak değerli metal, pazar payını lider kripto para birimine kaptırabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!