BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

İşte Bitcoin Bu Neden Yüzünden düşüşe geçiyor! Devam Edecek Mi?

0 13

North Island Başkanı Glenn Hutchins, büyük teknoloji hisse senetlerinin ve Bitcoin (BTC)’in son zamanlarda yaşadığı sert düşüş nedenleri hakkında CNBC yayınında konuştu.

Bitcoin (BTC)’de yaşanan düşüşün nedenini yayında açıkladı

Hutchins’e göre yaşanan düşüşlerin nedeni, yatırımcıların kripto para yatırımlarının diğer unsurlarındaki kayıpları kapatmak için BTC’lerini satıyor olmaları.

Ayrıca benzer şekilde, teknoloji hisseleri (Nasdaq 100) yatırımcılar likidite istedikçe düşüyor, bu yüzden hala iyi yatırımlar olacağına inanarak elden çıkarttıklarını belirtiyor.

‘’Terra’nın yaşananlara etkisi büyük’’

Kriptohocası.net olarak daha önce bildirdiğimiz gibi; Terra ekosisteminin yerel token’i LUNA’nın, 115 dolar seviyesinden neredeyse sıfıra kadar düşmesinin de olayları tetiklemiş olduğuna da söylüyor. Terra blockchain’de yaşanan çöküş ve UST stabilcoin birimi olan USD’nin dolar ile sabitini kaybetmesinin de bi tetikleyici unsurlardan olduğunu dile getiriyor. BTC başta olmak üzere, kripto para piyasasının düşüşünün ana nedenleri arasında yer aldığını da belirtiyor.

LUNA topluluğunun, kurucu Do Kwon’un zinciri bölme fikrini uygulamak adına oy kullandığı da belirtiliyor. Terra, yerel kripto para birimi olarak LUNA ile yeniden başlayacak. Ancak yeni blockchain ekosistemi Luna Classic (LUNC) olarak adlandırılacak. Yeni sunulacak Terra blockchain’inde, UST stablecoin’i yeniden piyasaya sunulmayacağı da belirtiliyor.

Bitcoin için beklenen fiyat hareketliliği

Bitcoin şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalama olan 29.800 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. 28.635 dolardan 30.188 dolar seviyesine yükseliş, yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesinde test edildiği belirtiliyor. 29.950 dolar işaretinin yakınında, hemen yukarı yönlü bir direnç bulunuyor. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde, 29.950 dolar civarında dirençle önemli bir negatif trend çizgisi oluştuğu görülüyor. Hutchins’e göre, bir sonraki önemli direnç seviyesi 30.180 dolar olabilir.

Ancak BTC, 30.180 dolarlık bariyer bölgesini geçemezse, daha da düşüş yaşayabilir. 29.400 dolar seviyesinin yakınında, aşağı yönde anında destek bulunduğu belirtiliyor. 29.250 dolar seviyesi ilk önemli destek. En düşük seviye olan 28.635 dolar seviyesinden, 30.188 dolara çıkan yükselişin yüzde 61.8 Fib geri çekilme seviyesine yakın olduğu bildiriliyor. Aşağı yönde 29.250 dolarlık desteğin altında bir kırılma, hisse senedini çok daha ağır bir biçimde aşağı çekebilir. Ana destek seviyesinin ise hala 28.500 dolar seviyesinde olduğu görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.