BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Binance’den Önemli LUNA Duyurusu Geldi: Fiyat Çıktı!

0 4

Terra (LUNA) ekosisteminin stablecoin UST’yi destekleyen algoritmik mekanizmasının aşırı satış baskısı nedeniyle çökmesi tüm piyasayı sert etkilemişti. Olayı yakından takip eden Binance ekibi, geçtiğimiz saatlerde onaylanan Terra 2.0 için Terra ekibiyle yakın çalışma yürüttüklerini paylaşıyor. Yeni token’ler airdrop olarak yatırımcılara geri dağıtılacak…

Binance, “Terra Yeniden Doğuş” desteğini duyurdu

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, kısa süre önce, zor durumdaki ağın kurtarılması için Terra ekibiyle birlikte çalıştığını açıkladı. Bugün erken saatlerde, Terra topluluğunun Terra Blockchain’in yeniden yapılandırılmasını onayladığını ve bunun da etkilenen LUNA yatırımcılarına LUNA 2.0 tokenlerinin airdrop ile dağıtılacağı bildirildi. Yeni Blockchain, bir yönetim oylamasının lehte sonuçlanmasıyla yayınlandı. Bir süredir çöküş hakkında açıklamalar yapan Binance ekibi, kripto topluluğuna kurtarma planında Terra ekibiyle yakın bir şekilde çalıştığına dair güvence verdi. İlgili tweet’te şunlar söylendi:

TERRA TOPLULUĞU AZ ÖNCE “TERRA’NIN YENİDEN DOĞUŞU” TEKLİFİNİ ONAYLADI. BİNANCE KULLANICILARINA MÜMKÜN OLAN EN İYİ TELAFİYİ SUNMAYI AMAÇLAYAN KURTARMA PLANI ÜZERİNDE TERRA EKİBİYLE YAKIN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ. DAHA FAZLA GÜNCELLEME İÇİN BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

Binance, kullanıcılara olası en iyi tedavi ile çöküşün telafi etmeyi amaçladığını da sözlerine ekliyor.

Yeni Blockchain Cuma günü yayınlanacak

Terra ekosisteminin çöküşünün ardından, Terraform Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, başlangıçta hard fork olarak tanımlanan tamamen yeni bir Blockchain’in oluşturulmasını önerdi. Ancak Terra ekibi daha sonra yanlış anlaşılmayı düzeltti.

Teklifte verilen ayrıntılara göre, Terra 2.0’ın Cuma günü yayına girmesi planlanıyor. Lansmandan sonra, LUNA alım satım için hazır hale getirilecek. Kriptohocası.net olarak aktardığımız üzere, bu tokenler önceden belirlenmiş bir yüzdeyle mevcut paydaşlara airdrop olarak dağıtılacaktır. Ayrıca, tokenlerin çoğu, anında elden çıkarmalardan kaçınmak için hak kazanma sürelerine tabi olacaktır.

Duyuru ardından LUNA fiyatı sıçradı

Terra (LUNA), duyuru ardından gün için en düşük seviyesi 0.0001548 dolardan %15’i üzerinde yükseldi. Yazım sırasında, 0.0001864 dolardan işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.