Tarih Açıklandı: ABD’nin Kapsamlı Kripto Para Yasası Tasarısı Geliyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’li senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand, önümüzdeki hafta tanıtılacağını söyledikleri, merakla beklenen iki taraflı kripto para yasa tasarısının ayrıntılarını görüşmek üzere Salı günü DC Blockchain Zirvesi’nde sahne aldı.

En kapsamlı kripto para yasa tasarının hazırlandığını söylediler

Haziran ayında Consensus 2022’de konuşacak olan Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis, aylardır iki partili mevzuat üzerinde çalışıyorlar ve Haziran ayında kamuoyuna açıklamayı planladıklarını belirttiler. DC Blockchain Zirvesi’nde konuşan Gillibrand, bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan “Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası”nın ilk kapsamlı kripto para yasası olacağını belirtti. Gillibrand’ın açıklamalarının bir kısmı şunları içeriyor:

CFTC çoğu konuda yetki sahibi olacak

Tasarıda öne çıkan maddeler arasında, madencileri komisyoncu olarak muamele görmekten koruyan hükümler yer alıyor. Ayrıca, Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) piyasanın çoğu üzerinde düzenleyici yetki veriyor ve kripto para birimlerinin, ICO gibi bir şirketi finanse etmek için teklif edilmedikçe menkul kıymet olmadığını açıklığa kavuşturuyor. 

“Bu kripto para birimleri hatta kalacak”

Açıklamalarının devamında, Bitcoin ve Ethereum için bu kripto paraların “hayatta kalma olasılığı en yüksek” olduğunu söyleyen Lummis, şunları vurguluyor:

BİTCOİN’İN BİR EMTİA OLDUĞU OLDUKÇA AÇIK. CFTC’NİN BİTCOİN VE [ETHEREUM] ÜZERİNDEKİ YARGI YETKİSİNİN DİZGİNLERİNİ ELE GEÇİRMESİ NİYETİNDEYİZ, BİRLİKTE VAR OLAN KRİPTO PARA PİYASALARININ %60’INDAN FAZLASINI OLUŞTURUYORLAR VE HAYATTA KALMA OLASILIĞI EN YÜKSEK OLANLAR ONLAR.

Gillibrand, bu tasarının en az dört yargı yetkisine sahip olacağını söyledi

Tasarı hala hazırlanıyor, ancak Gillibrand, “en geç gelecek yıl” Senato oylarını almayı beklediğini söyledi. Gillibrand ve Lummis’in sadece ikisinin üyesi olduğu dört farklı komiteyi temizlemesi gerekecekti.
Lummis, kripto mevzuatı üzerinde çalışmanın bir avantajının, doğası gereği partizan olmaması olduğunu söylüyor, ancak bu tasarıyı yazarken “ilk seferde doğru yapmamızın çok önemli olduğunu” belirtiyor.

TASARIMIZ, DİĞER MECLİS VE SENATO YASALARININ BAZILARIYLA [AYNI] HÜKÜMLERDEN BAZILARINI İÇERİYOR, ANCAK BAŞKA HİÇBİR YASA TASARISI TÜM SEKTÖR İÇİN DÜZENLEYİCİ BİR ÇERÇEVE OLUŞTURMAYA ÇALIŞMIYOR. DİĞER YASALARIN ÇOĞU KÜÇÜK, GİZLİ VE TEK FİKİRLİ YASALARDIR.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!