BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Tarih Açıklandı: ABD’nin Kapsamlı Kripto Para Yasası Tasarısı Geliyor!

0 3

ABD’li senatörler Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand, önümüzdeki hafta tanıtılacağını söyledikleri, merakla beklenen iki taraflı kripto para yasa tasarısının ayrıntılarını görüşmek üzere Salı günü DC Blockchain Zirvesi’nde sahne aldı.

En kapsamlı kripto para yasa tasarının hazırlandığını söylediler

Haziran ayında Consensus 2022’de konuşacak olan Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis, aylardır iki partili mevzuat üzerinde çalışıyorlar ve Haziran ayında kamuoyuna açıklamayı planladıklarını belirttiler. DC Blockchain Zirvesi’nde konuşan Gillibrand, bir yılı aşkın süredir üzerinde çalışılan “Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası”nın ilk kapsamlı kripto para yasası olacağını belirtti. Gillibrand’ın açıklamalarının bir kısmı şunları içeriyor:

CFTC çoğu konuda yetki sahibi olacak

Tasarıda öne çıkan maddeler arasında, madencileri komisyoncu olarak muamele görmekten koruyan hükümler yer alıyor. Ayrıca, Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’na (CFTC) piyasanın çoğu üzerinde düzenleyici yetki veriyor ve kripto para birimlerinin, ICO gibi bir şirketi finanse etmek için teklif edilmedikçe menkul kıymet olmadığını açıklığa kavuşturuyor. 

“Bu kripto para birimleri hatta kalacak”

Açıklamalarının devamında, Bitcoin ve Ethereum için bu kripto paraların “hayatta kalma olasılığı en yüksek” olduğunu söyleyen Lummis, şunları vurguluyor:

BİTCOİN’İN BİR EMTİA OLDUĞU OLDUKÇA AÇIK. CFTC’NİN BİTCOİN VE [ETHEREUM] ÜZERİNDEKİ YARGI YETKİSİNİN DİZGİNLERİNİ ELE GEÇİRMESİ NİYETİNDEYİZ, BİRLİKTE VAR OLAN KRİPTO PARA PİYASALARININ %60’INDAN FAZLASINI OLUŞTURUYORLAR VE HAYATTA KALMA OLASILIĞI EN YÜKSEK OLANLAR ONLAR.

Gillibrand, bu tasarının en az dört yargı yetkisine sahip olacağını söyledi

Tasarı hala hazırlanıyor, ancak Gillibrand, “en geç gelecek yıl” Senato oylarını almayı beklediğini söyledi. Gillibrand ve Lummis’in sadece ikisinin üyesi olduğu dört farklı komiteyi temizlemesi gerekecekti.
Lummis, kripto mevzuatı üzerinde çalışmanın bir avantajının, doğası gereği partizan olmaması olduğunu söylüyor, ancak bu tasarıyı yazarken “ilk seferde doğru yapmamızın çok önemli olduğunu” belirtiyor.

TASARIMIZ, DİĞER MECLİS VE SENATO YASALARININ BAZILARIYLA [AYNI] HÜKÜMLERDEN BAZILARINI İÇERİYOR, ANCAK BAŞKA HİÇBİR YASA TASARISI TÜM SEKTÖR İÇİN DÜZENLEYİCİ BİR ÇERÇEVE OLUŞTURMAYA ÇALIŞMIYOR. DİĞER YASALARIN ÇOĞU KÜÇÜK, GİZLİ VE TEK FİKİRLİ YASALARDIR.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.