Binance, Rus vatandaşları için işlem kısıtlaması getiricek!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklamada Rus vatandaşlarına yönelik getirilecek işlem kısıtlamaları hakkında bilgi verdi. 

Avrupa Birliği’nin Rusya’ya yönelik 5. yaptırım paketinin ardından Binance, Rus vatandaşların işlemlerine kısıtlama kararı aldı. 

Kripto borsasının yayımladığı duyuruya göre Binance, kripto varlıklarının değeri 10.000 euro’yu aşan Rus vatandaşları ya da Rusya’da ikamet eden gerçek kişiler ile Rusya’da yer alan tüzel kişiler için hizmet kısıtlamasına gidiyor.

Kısıtlama kapsamına giren hesapların kripto para ticareti yapması ya da hesaba yatırılması engellenecek olup sadece para çekme işlemine izin verilecek. Bu kısıtlamanın Binance platformuna dahil spot, vadeli işlemler, saklama ve stake hesapları ile kazanılan tüm mevduatları kapsayacağı bildirildi.

Duyuruda Binance yetkilileri, kullanıcıların ikamet adreslerini hızlı şekilde doğrulaması tavsiyesinde bulundu. Adres teyidi yapan Rusya dışında ikamet eden Rus vatandaşlarının hesapları ve Rusya’da ikamet eden gerçek kişilerin veya yerleşik tüzel kişilerin toplam değeri 10.000 euro’nun altında kalan hesaplarının kısıtlanmalardan etkilenmeyeceği belirtildi. 

Rusya’da ikamet eden Rus uyruklu veya gerçek kişiler ile Rusya’da yerleşik, açık vadeli işlem ya da türev pozisyonları bulunan ve kripto hesap bakiyesi 10.000 euro’yu aşan kişilere pozisyonlarını kapatmaları için 90 gün süre verilecek. Yeni pozisyon açmalarına ise izin verilmeyecek.

Binance tarafından yapılan açıklamada alınan önlemlerin Rus vatandaşları için kısıtlayıcı olduğu kabul edilirken bunu bir sorumluluk olarak gören kripto para platformu, bu yüzden sektöre öncülük etme kararı aldıklarını duyurdu. Ayrıca Binance, diğer büyük kripto para borsalarının da yakın zamanda benzer kuralları uygulayacaklarına inandığı belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!