BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

BDDK Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Düzen Geliyor!

0 6

Kripto para birimleri için yapılacak olan düzenlemeler, Bitcoin ve altcoin’lerin oldukça popüler olduğu ülkemizde büyük önem taşıyor. Birçok yatırımcı düzenlemelerin ne zaman geleceğini veya neyi kapsayacağını merak ederken, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, bu konuya yönelik yeni açıklamalar yaptı. İşte detaylar…

BDDK Başkanı, kripto para birimlerine yönelik açıklama yaptı

Mehmet Ali Akben, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen bir konferansta kriptoların, yeni olması nedeniyle insanların kafasını karıştırdığını, birçok ülkede bu alana yönelik bir düzenleme yapılmadığını belirtti. Türkiye’de ise bu konuda gerekli toplantıların yapıldığını kaydetti. “Kripto para düzenlemesiyle ilgili dijital tarafta ne yapılabilir konusundaki Ankara toplantısından buraya geldim,” diyen Akben, bu alanda çalışmalar olduğunu, dünyanın birçok ülkesinde henüz bir düzenleme yapılmadığını aktarıyor. Bu kriptoların neyin yerini alacağı, sistemin neye evirileceği konusunda da belirsizlik olduğunu belirtiyor.

Son dönemde dünyada bir enflasyon ve enerji problemi yaşandığını ve bu durumdan en çok etkilenen ülkelerden birisi olduğumuzu söyleyen Akben’e göre beklentiler, enflasyon sarmalından yakın zamanda kurtulmak yönünde. Alternatif finans ürünlerini, çağımızdan önce yakalamak isteyenlerden önce yakalamak gerektiğini ifade eden Akben, aşağıdakileri söylüyor:

Düzenleme geleceğine dair raporlar ortaya çıkmıştı

Kriptohocası.net olarak dün de bildirdiğimiz üzere Bloomberg’e göre iki yetkili, Türkiye’de kripto para çalışmalarının hızlandığını aktardı. Bu çalışmaların genel olarak kripto platformlarına yönelik olduğu belirtildi. Söz konusu yasalarda, yerel Bitcoin ve altcoin borsalarının belirli bir sermaye doğrultusunda faaliyete devam edeceği yer alıyor. Genel olarak, kullanıcıların korunması amaçlanıyor. Yasanın, yaklaşık olarak iki hafta sonra meclise sunulacağı iddia ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.