BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Başarılı Bitcoin Yatırımcısı Ross Gerber: “Terra Projesi Bir Dolandırıcılık mı yaptı?

0 3

Gerber Kawasaki Wealth’in başkanı ve CEO’su Ross Gerber, son paylaştığı tweet’te Terra‘nın “bir kripto dolandırıcılık ürünü” olduğunu söyledi.

Kripto piyasasında yakından takip edilen bir yatırımcı olan Gerber, LUNA projesinin çöküşüyle ​​zarar eden insanlar için üzüldüğünü söylerken, bu olayda en büyük suçun açgözlülük olduğunu savunmakta.

TerraUSD sahipleri, UST bir stablecoin olduğu için hiçbir risk ile karşılaşmadan coinlerini ödünç vererek yaklaşık %20’lik bir getiri elde edebiliyorlardı.

Bu projenin bir ponzi ve dolandırıcılık sistemi olduğunu söyleyen Gerber, hiçbir risk ile karşılaşmadan %20’lik bir kazanç elde etmenin mümkün olmadığını aktarıyor.

Başarılı yatırımcı dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in, oluşan temel risklere rağmen UST‘yi ve LUNA‘yı güvenli bir yatırım aracı olarak tanıtmasının çok büyük bir hata olduğunu iddia etmekte.

Yatırımcılar, stablecoin olan UST‘nin Mayıs ayı başlarında ABD dolarına karşılık 1:1 oranını kaybetmesinin ardından yaptığı yatırımlarının birçoğunun yerle yeksan olduğunu gördüler.

Yaşanan bu olaylar kripto piyasasının tarihine geçtiği görülürken, birçok büyük devletinde kripto paralara regülasyon getirmesi için bir neden oluşturduğu dikkat çekti.

Her ne kadar Terra CEO’su Do Kwon son dönemlerde gerçekleştirdiği hard fork ve airdrop ile yatırımcılarının güvenini kazanmaya çalışsa da, yaşanan olaylardan bu kadar kolay sıyrılabilmesi çok mümkün gözükmüyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.