Band Protocol (BAND) Nedir?

Band Protocol (BAND) Nedir
Band Protocol (BAND) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Band Protocol (BAND) nedir; Gerçek dünya datalarını Blockchain teknolojisi ile birleştirmeyi amaçlamayan bir tasarıdır. 2017 senesinde geliştirilmiştir. BAND kullandığı datalar medya, hava durumu, fiyatlar gibi her şeyi kapsamaktadır.

ERC-20 uyumlu olarak Ethereum blockchain zincirinde geliştirilmiş ancak daha sonra Cosmos ağı ile çalışmaya başlamış ve Cosmos SDK ile Bandchain üstüne oluşturulmuştur. Bandchain, Oracle teknolojisi sayesinde tanınmıştır.

Band Protocol (BAND) Nasıl Çalışır?

BandChain Oracle, akıllı kontrat platformları veya dApp ve farklı data sağlayıcıların ortasında yer alan bir katman sayılabilir. BandChain Oracle dApp’ lerin gönderdiği dataları işler. Ayrıca BandChain Oracle blok geliştirme ve onaylan görevi yapmaktadır. BandChain Oracle işlem adımları:

  1. DApp özgün hale getirilmiş oracle yazılımı ile dataları ister.
  2. İstenen datalar rastgele kanıtlayıcı gruplarına iletilir ve kanıtlayıcı grupları gösterilen data kaynağından dataları alarak cevap verir.
  3. Çeşitli doğrulayıcıların gönderdiği data raporları, özgün haldeki oracle yazılımlarına göre birleştirilir.
  4. Birleştirilen son datalar BandChain üzerinde gizlenir ve oracle data kanıtı oluşturur.
  5. Kanıtlanmış oracle dataları, istekte bulunan DApp ya da blockchainlere iletilir.

Band Protocol (BAND) Farkı Nedir?

Band Protocol (BAND) nedir; band protokol, alternatif olarak geliştirildiği diğer projelerden daha seri ve daha randımanlı olarak bütün data isteklerini yerine getirmek amacı ile geliştirilmiştir. BAND çok kolay akıllı kontrat ilavesi sağlamaktadır. Band piyasada yer alan diğer projeler ile uyum içindedir. Maksimum güvenlik önlemleri bulundurmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoHocası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!