BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Analist Endişelendirdi: O Popüler Altcoin Sert Düşüşe Gecebilir!

0 3

Popüler bir Twitter analisti, Ethereum grafiğinde, Mart ayında destek olarak görev alan bir bölgenin belirleyici olacağını söylüyor. Altcoin Sherpa’ya göre Ethereum bu destek bandının altında düşerse, büyük bir fiyat düşüşü görülebilir.

Altcoin Sherpa ETH yatırımcılarını uyardı, ETH’nin risk altında olduğunu söyledi

Tanınmış bir kripto uzmanı, Ethereum için bir destek bandı çizdi ve bu seviyesinin altına düşerse büyük bir fiyat düşüşü öngördü. Altcoin Sherpa lakaplı popüler Twitter analisti, 176.300 takipçisini, lider akıllı sözleşme platformunun 1,750 ila 1,757 dolar aralığını elinde tutması veya %20 veya daha fazla kaybetmeyle karşı karşıya kalması gerektiği konusunda uyarıyor. Analist şunları söylüyor:

BU SEVİYENİN ALTINDA, MUHTEMELEN %20 DAHA DÜŞEREK 1.500 DOLARA VEYA ALTINA DÜŞECEĞİZ.

Analist daha sonra tarihsel verilere göz atıyor. ETH’nin mevcut fiyat davranışının Mayıs 2021’deki piyasa yapısını nasıl taklit edebileceğini gösteren bir grafik paylaşıyor. Aşağıdaki grafikte Ethereum 2021 fiyat hareketlerini inceleyen analist şunları söylüyor:

BELKİ DE KURTARAN LÜTUF, ÖYLE GÖRÜNMEDEN ÖNCE HER ZAMAN BERBAT GÖRÜNMESİDİR. FİYAT FRAKTALDIR VE AYNI KALIPLAR TÜM ZAMAN DİLİMLERİNDE GÖRÜNÜR. MAYIS 2021‘DE OLAN BUYDU, BİR GÜNLÜK [GRAFİKTE] BENZER FİYAT HAREKETİ. AÇIKÇASI ÇOK DAHA FARKLI MAKRO KOŞULLAR.

Ethereum 3 ayrı aşamadan geçebilir

Sherpa’nın teknik analizlerine göre, Ethereum, her biri yatırımcılar dibe vurmadan ve toparlanmadan önce ciddi şekilde karamsar olduğuna ikna eden üç ayrı aşamadan geçiyor olabilir.

Altcoin Sherpa, yükseleceğinden emin olmadığını ve belirtilen kapitülasyon eşiğini korumanın çok önemli olduğunu belirterek ETH analizini şunlarla sonlandırıyor:

GEÇEN YAZLA BUGÜNÜ KARŞILAŞTIRMAK ZOR, ANCAK DAHA KISA ZAMAN DİLİMLERİNDE FRAKTALLARLA BAZI PARALELLİKLER ÇİZEBİLİRSİNİZ. BİR FİYAT ARTIŞI ÖNGÖRMÜYORUM; DAHA ZİYADE, İŞLERİN DÜZELMEDEN ÖNCE DAHA DA KÖTÜYE GİTTİĞİNİ GÖZLEMLİYORUM. BENİM BAKIŞ AÇIMA GÖRE, BU HALA SAHİP OLUNMASI GEREKEN BİR SEVİYE.

Ethereum (ETH), yazım sırasında 1,763.15 dolardan işlem görüyor. Geçen haftadan bu yana yaklaşık %2 değer kaybetti. Son 24 saatlik zaman diliminde hafifçe dalgalandı.

Analist Bitcoin’de bu seviyeleri bekliyor

Altcoin Sherpa ayrıca lider kripto Bitcoin’i (BTC) analiz ediyor. BTC’nin hafta ortasına kadar 30.000 doların üzerine çıkmasını beklemesine rağmen 28.400 dolar civarında long pozisyonlar almayı tercih edeceğini belirtiyor:

TAHMİN EDİLDİĞİ GİBİ, MENZİLE GERİ DÖNDÜ. UZUN BİR SÜRE İÇİN, BİRAZ ALTI MUHTEMELEN DAHA İYİ BİR KONUM, ANCAK TÜM BU BÖLGE, SEVİYELER AÇISINDAN DALGALI VE BELİRSİZ. FİYAT 28.400 DOLARA DÜŞENE KADAR BEKLEMEYİ TERCİH EDERİM.

Kriptohocası.net analizlerinde yer verdiğimiz üzere, Bitcoin yazı yazılırken 29,587.22 dolardan işlem görüyor. Mayıs ayının sonlarında kısa süreliğine 30 bin doların üzerine ulaştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.