BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Analist: Bu 4 Olay, Bitcoin Fiyatını Yükselticek!

0 6

Son günlerde Bitcoin tekrar düştü ve kripto para piyasasındaki bu çöküş, lider kripto para birimi için durmuş gibi görünmüyor. BTC, geçtiğimiz sekiz haftayı kayıplarla bitirdi ve bu kötü gidişata devam edecek gibi görünüyor. Bir analist ise Bitcoin’in fiyatını uçuracak 4 faktör hakkında yorumlarda bulundu. İşte detaylar…

Bitcoin için acil durum çağrısı

Anlık olarak lider kripto para birimi 28.800 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte sadece yaklaşık yüzde 1 kayıp yaşadı. Son zamanlarda hareket eksikliği göz önüne alındığında, Bitcoin’in anlık olarak haftayı 29.000 dolarlık bölge civarında bitirmesi bekleniyor. Hacim ise dünden bu yana neredeyse yüzde 25 düşen bir diğer ilgili faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Lider kripto para birimi, bu ay Terra’nın geri dönüş umutlarını ortadan kaldırmasıyla aşırı oynaklık yaşadı. Bitcoin (BTC)’i büyük bir çöküşün eşiğine getiren çöküşün ardından milyarlarca kripto para, piyasadan silinmiş bulunuyor.

Fakat bir diğer yandan Bitcoin hayatta kaldı, ancak 29 bin ve 30 bin dolar bölgesinde konsolide oldu. Bununla birlikte, metrikler, umutları kıran verilerle beraber daha fazlasının da olduğunu gösteriyor. Yakın tarihli bir Glassnode tweetinde, NVT sinyali 4 yılın en düşük seviyesi olan 233.9’da kaydedildi. Aslında önceki 4 yılın en düşük seviyesi, 25 Mayıs’ta Bitcoin topluluğu üzerinde daha fazla baskı oluşturduğu gözlemlendi.

Crypto Quant’ın paylaştığı bir tweet ise kripto alanında gerginliğe sebep oldu. Tweet’te; “2-3 aylık sıkıcı fiyat hareketi. Ardından yüzde 30-50 ek fiyat düşüşü ile mümkün olan son kapitülasyon” sözleri dikkat çekti. Bu durum, 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ederken, Bitcoin fiyat tablosu tarafından keşfedilen piyasa tabanına vurgu yapıyor. Crypto Quant’ın tweetinde paylaştığı metrik ise şu şekilde:

Ünlü analist, Bitcoin’in yükselişi için gereken 4 faktörden bahsetti

Deutsche Bank Research analisti Marion Laboure, CNBC ile yaptığı röportajda, “Bitcoin değeri, insanların buna değer olduğuna inandıklarına bağlı olarak yükselmeye devam edecek.” sözlerinde bulundu. Bitcoin, art arda dokuzuncu düşüşünü sona erdirmek istediği için bu günlerde çok daha sık olarak kırmızı bir grafikte yer alıyor. Ayrıca tüm zamanların en yüksek değeri olan yaklaşık 68 bin doların yarısından az. Ünlü analist Laboure, açıklamasının sonunda Bitcoin’in zafer topraklarına yürümesine yardımcı olacak dört faktör belirtti.

Laboure, Bitcoin için fiyat artışına yol açabilecek dört faktör sunuyor. İlk faktör, tinkerbell etkisi olarak adlandırdığı Bitcoin ve kripto para birimlerinin arkasındaki psikolojidir. Bu, Bitcoin’e yönelik piyasa duyarlılığının gelecekte büyümesini belirleyeceği anlamına geliyor.

İkinci faktör talep ve arzdır. 21 milyon token’lık sabit bir arzla, Bitcoin’e olan talep sonunda artacak ve bu da fiyat artışına yol açacaktır. Üçüncü faktör ise karşımıza en tartışmalı olan olarak çıkıyor. Üçüncü faktör, düzenleme. Analist, daha büyük bir kripto benimsemesinin önünü açabilecek “düzenlemenin geleceğine” inanmak için nedenleri olduğunu belirtti.

Son olarak, Bitcoin’in büyümesini belirleyen bir faktör olarak oynaklığa dikkat çekiyor. Son örnek olarak, daha önce Kriptohocası.net olarak bildirdiğimiz üzere Terra çöküşü ile kripto piyasaları son yıllarda oynaklıktan rahatsız oldu. Ancak düzenlemeler ve artan benimseme ile oynaklık aslında Bitcoin’in lehine olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.