BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Altın’ın Son 4 Hamlesini Bilen Ekonomist: Sakin Olunuz, Ocak…

0 1

Gram altın fiyatına yönelik 650, 800 ve 1.000 liralık tahminlerde bulunan ve bu tahminleri çok geçmeden gerçekleşen stratejist Haluk Özdil’in dün paylaştığı bir öngörüsü de doğru çıkmış gibi görünüyor. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere Özdil; dün, piyasa çakılmadan önce altın ya da dolar alınmaması gerektiğini belirtti. Dün 1.000 lirayı geçen gram altın, yazım sırasında 750 liraya kadar geriledi. Dolar ise 18 liradan 13 lira civarına kadar indi.

Özdil, altın yatırımcılarını uyardı: Sakin olun

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından dolar ve altının düşmesinin ardından, araştırmacı yazar Haluk Özdil, bugün bir paylaşım yaptı. Geçtiğimiz gün Türk lirası ve altını olanların beklemesi gerektiğini tavsiye eden Özdil, “yeni almak isteyenler beklesin, bir şeyler oluyor, olacak demiştim” ifadelerini kullanarak piyasadaki sert düşüşe işaret ediyor.

Peki, dolar ve altın yeniden yükselir mi? Özdil, bazı yerlerden bunların yeniden yükseleceğini duyduğunu, ancak bu düşünceye pek katılmadığını belirtiyor. Piyasalarda büyük bir miktarda satış gerçekleştiğini, mevcut fiyat hareketiyle taşların yerine oturduğunu vurguluyor. Sürekli alım satım yapanların sıkıntı yaşayabileceğini belirten Özdil, bu olayın artık şans olayına dönüştüğünü, son dört gündür dolar alanların psikolojisini düşünmek bile istemediğini söylüyor.

Son olarak yatırımcılara “sakin olun” uyarısı yapan uzman isim, yatırımcıların elinde ne varsa altın veya dolara yatırmaması gerektiğini düşünüyor. Piyasadakilere “tutun ve bekleyin” tavsiyesinde bulunuyor. Ayrıca Ocak ayı için bir sinyal veren Özdil, “Anladığım kadarıyla Ocak sonrası bir hamle daha gelecek. Analizlerime göre yaşanabilir,” ifadelerini kullanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.