BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Altın`da Öngörüleri Tutan İsim: 2 Ay Sonra Bu Derecelerdeyiz Dedi!

0 1

Altın fiyatları Cuma günü yükseldi ve dolardaki gerileme ve ABD Hazine getirilerinin desteği ile art arda ikinci haftalık kazancına yöneldi. Haftayı göreceli olarak yüksek seviyelerde kapatan altının yanı sıra, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından agresif politika sıkılaştırma korkuları hafifçe azaldı. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların beklemesi gerekenleri açıkladı. İşte detaylar…

Altın fiyatları için sırada neler var?

Altın fiyatlarının şimdi hangi yöne gideceğine dair birçok yatırımcı araştırma yapıyor ve uzman yorumlarını bekliyor. Konuya yönelik açıklamalarıyla bilinen İslam Memiş, gram altına yönelik açıklamalar yaptı ve “kritik noktadayız” dedi. Uzman isim, altın fiyatlarının içerisinde bulunduğu ikilemden bahsederek değerli metalde baskılanma yaşandığına dikkat çekti. Kriptohocası.net olarak da bildirdiğimiz üzere, daha önce değerli metalde çeşitli seviyeleri doğru tahmin etmiş olan Memiş, kripto paralarda ise Haziran ayında ralli beklediğini aktardı.

Nisan ayında kurun baskılanmasından dolayı şu anda kur ataklarını normal karşıladığını belirten uzman, dolar için, “Mayıs Haziran Temmuz’da yukarı yönlü atakların gelmesi muhtemel. Temmuza kadar bu pik seviyesini görme ihtimalimiz güçlü,” ifadelerini kullanıyor. Eğer Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni bir paket açıklarsa doların 16.40 – 16.60 arasında, açıklanmazsa 16.80 – 17.00 arasında görülebileceğini düşünüyor. 

İslam Memiş: Gram altını 900 liranın altında bulamayacaksınız

Uzman isim, “Kurların düşeceğine inanmayan ama döviz yatırımı yapmak isteyenler pariteleri gözden geçirmeli,” derken ons altında baskılamanın devam ettiğine dikkat çekiyor. Ons altında destek seviyesi olarak 1.835 dolara işaret etse de, aşağı yönlü bir hareketin uzun süre yaşanacağını düşünmüyor ve aşağıdakileri ekliyor:

” FED’İN FAİZ KARARINDAN 1880 İLE 1980 DOLAR ARASINA YERLEŞMEK İSTEYEN BİR ONS ALTININ KARŞIMIZDA OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM. ONS ALTINDA BEKLENTİM YUKARI YÖNLÜ. GRAM ALTIN İSE DOLAR KURUNDAN DESTEK ALMAYA DEVAM EDİYOR. 900 LİRA SEVİYESİNİN ALTINDA GRAM ALTIN BULAMAYACAKSINIZ. NET. BUNDAN SONRA İMKANSIZ.  […] TEMMUZDA 1200 LİRA SEVİYESİNİ, YIL SONUNA KADAR DA 1450 LİRA SEVİYESİNİ ÖNGÖRÜYORUM. “

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.